Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Болничарке
Одговори

(10-10-2020, 12:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који је био први посао којим су се бавиле жене у новије доба, тј. 19. век? Дакле запослење, ван куће.

Можда уметнице
Одговори

(10-10-2020, 12:18 PM)пек. Пише:  Болничарке
Није.
Одговори

(10-10-2020, 01:43 PM)Mitic Пише:  
(10-10-2020, 12:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који је био први посао којим су се бавиле жене у новије доба, тј. 19. век? Дакле запослење, ван куће.

Можда уметнице
Није.
Одговори

Прво запослење жена у модерној Србији, било је најстарије занимање. Дакле, шпијунажа и курирски послови за Црног Ђорђа и његове устанике. И за то су добијале материјалну надокнаду.
Одговори

(10-10-2020, 04:57 PM)Бенито Пише:  Прво запослење жена у модерној Србији, било је најстарије занимање. Дакле, шпијунажа и курирски послови за Црног Ђорђа и његове устанике. И за то су добијале материјалну надокнаду.

Мислио сам на прво јавно занимање, регуларно, кућа/посо.
Одговори

Ткаље.
Одговори

(10-10-2020, 07:53 PM)Бенито Пише:  Ткаље.

Није.
Одговори

Просветли.
Одговори

Учитељице.

Које године је у Србији основан први Фонд за лечење болесних радника?
После су то комунисти назвали социјални фонд и мање-више тврде да су они то измислили.
Одговори

(11-10-2020, 10:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  Учитељице.

Које године је у Србији основан први Фонд за лечење болесних радника?
После су то комунисти назвали социјални фонд и мање-више тврде да су они то измислили.

Није ли можда у питању 1898. година. Неки социјални фонд је тада основан, али не знам да ли је био фонд за лечење

После 1945. године то је све било преименовано
Одговори

У којим манстирима се може наћи осликана цела владарска лоза династије Немањић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-10-2020, 11:08 AM)Mitic Пише:  
(11-10-2020, 10:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  Учитељице.

Које године је у Србији основан први Фонд за лечење болесних радника?
После су то комунисти назвали социјални фонд и мање-више тврде да су они то измислили.

Није ли можда у питању 1898. година. Неки социјални фонд је тада основан, али не знам да ли је био фонд за лечење

После 1945. године то је све било преименовано

1854. у Крагујевцу. Пошто је годину дана раније основана прва модерна фабрика на Балкану.
Одговори

(11-10-2020, 12:46 PM)Перун Пише:  У којим манстирима се може наћи осликана цела владарска лоза династије Немањић?

Дечани сигурно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 41 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним