Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

То је Бошко Павловић са тзв. Београдског процеса?
Одговори

(15-04-2021, 11:19 AM)Уставобранитељ Пише:  То је Бошко Павловић са тзв. Београдског процеса?

Вруће. Ког?
Одговори

(15-04-2021, 03:31 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-04-2021, 11:19 AM)Уставобранитељ Пише:  То је Бошко Павловић са тзв. Београдског процеса?

Вруће. Ког?

Oног који је вођен против ђенерала Михаиловића, Стевана Мољевића, Слободана Јовановића и осталих? У пресуди се наводи да је Бошко Павловић био подсекретар Недићеве владе.
Одговори

Дакле комуњаре уводе тај термин, Београдски процес, ради асоцијације са Нирнбершким процесом, а онда... Поручниче, зар и ти...Тужан

Да, ослободилац Новог Сада 1918, заједно са Дражом је осуђен на смрт 1946.
Због тога дуго није помињан, тек у последње време помиње се његова улога из 1918.
Иначе, рођен је у Јајцу, био је у том друштву Срба из Босне, са Јевђевићем.
Одговори

Помешао си ме са Чивијом. Јок
Не користим израз "Београдски процес".
Одговори

Због тога сам и ставио "такозвани". Smile
Одговори

(15-04-2021, 09:06 PM)Бенито Пише:  Помешао си ме са Чивијом. Јок
Не користим израз "Београдски процес".
Извини!Blush
Баш сам се зачудио.
Одговори

(15-04-2021, 09:27 PM)Уставобранитељ Пише:  Због тога сам и ставио "такозвани". Smile

Ма какви тзв, ево нисам ни приметио то...
Одговори

(15-04-2021, 08:30 AM)Vlad Alekš Пише:  Да не испадне да сам задрт и да само критикујем, ево и једног питања.
По званичној историји, која је и даље у Клетовим уџбеницима, Словени нису староседеоци Балкана. Они су, наводно, на Балкан дошли са севера у неком тренутку историје. Испрва су прелазили Дунав и Саву ради пљачке и дивљања, попут свих варвара. На пример, пређу Дунав када је лепо време, опљачкају наивне Ромеје, врате се назад. У једном таквом походу нешто им је кликнуло у главама и одлучили су да остано мало дуже. Које године су наши преци, Словени, први пут презимили на Балкану?

Можда 522. или 523. године нове ере?

Безуспешан покушај одговора на питање
Одговори

(16-04-2021, 10:00 AM)Mitic Пише:  
(15-04-2021, 08:30 AM)Vlad Alekš Пише:  Да не испадне да сам задрт и да само критикујем, ево и једног питања.
По званичној историји, која је и даље у Клетовим уџбеницима, Словени нису староседеоци Балкана. Они су, наводно, на Балкан дошли са севера у неком тренутку историје. Испрва су прелазили Дунав и Саву ради пљачке и дивљања, попут свих варвара. На пример, пређу Дунав када је лепо време, опљачкају наивне Ромеје, врате се назад. У једном таквом походу нешто им је кликнуло у главама и одлучили су да остано мало дуже. Које године су наши преци, Словени, први пут презимили на Балкану?

Можда 522. или 523. године нове ере?

По званичној историји 550. године после Христа. Немој те старе и нове ере, то звучи исувише атеистички и комунистички. Smile

Кад смо већ код те теме, ево још једног питања.
Која је била боја косе и браде ових Словена што су дошли на зимовање на Балкан?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(16-04-2021, 10:18 AM)Vlad Alekš Пише:  
(16-04-2021, 10:00 AM)Mitic Пише:  
(15-04-2021, 08:30 AM)Vlad Alekš Пише:  Да не испадне да сам задрт и да само критикујем, ево и једног питања.
По званичној историји, која је и даље у Клетовим уџбеницима, Словени нису староседеоци Балкана. Они су, наводно, на Балкан дошли са севера у неком тренутку историје. Испрва су прелазили Дунав и Саву ради пљачке и дивљања, попут свих варвара. На пример, пређу Дунав када је лепо време, опљачкају наивне Ромеје, врате се назад. У једном таквом походу нешто им је кликнуло у главама и одлучили су да остано мало дуже. Које године су наши преци, Словени, први пут презимили на Балкану?

Можда 522. или 523. године нове ере?

По званичној историји 550. године после Христа. Немој те старе и нове ере, то звучи исувише атеистички и комунистички. Smile

Кад смо већ код те теме, ево још једног питања.
Која је била боја косе и браде ових Словена што су дошли на зимовање на Балкан?


Потпуно се слажем око коришћења термина "после Христа". Треба тако да се користи означавање година.

А што се тиче боје косе и браде, мислим да је била црна или риђа. Али ни за ово нисам сигуран.
Одговори

Коса и брада су биле риђе боје. Риђа боја се још зове и руса.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Како се зове позната српска историчарка чији поднаслови књига више личе као да се ради о позоришној списатељици?
Одговори

(16-04-2021, 03:07 PM)Александар Динчић Пише:  Како се зове позната српска историчарка чији поднаслови књига више личе као да се ради о позоришној списатељици?

Дубравка Стојановић Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 39 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним