Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(24-02-2022, 10:40 PM)ватхра Пише:  
(24-02-2022, 10:16 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-02-2022, 09:55 PM)ватхра Пише:  
(24-02-2022, 09:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  А ми помислили да су бољшевици уништили руску привреду. Баја

Привреда СССР је доживела огроман развој 30-их.
Питање: ко је доста помогао СССР-у да развије индустрију?

То у комунистичкој пропаганди.
У стварности, комунисти су уништили привреду сваке државе коју су заузели. Нпр. Русија у односу на Америку и Немачку пре, и после комуниста, разлика је десетинама пута, у економији. Па следствено томе у броју становника (комунисти су масовне убице, то прво, друго, од њих бежи ко год може да побегне. Русија је имала за трећину више становника од Америке и Немачке заједно.

Америчке фирме су помогле да се развије индустрија.
Чувени архитекта Алберт Кан и његов биро су пројектовали огроман број фабрика, укљ. и СТЗ, и тако даље.

Довољно је погледати производњу камиона, авиона, тенкова у Првом и Другом светском рату, са би се видео утицај ових фабрика.



(24-02-2022, 10:10 PM)Mitic Пише:  
(24-02-2022, 09:55 PM)ватхра Пише:  
(24-02-2022, 09:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  А ми помислили да су бољшевици уништили руску привреду. Баја

Привреда СССР је доживела огроман развој 30-их.
Питање: ко је доста помогао СССР-у да развије индустрију?


Америчке и немачке компаније. И банке.


Нису ли и немачке фирме учествовале?
Одговори

Ајмо мало поезије:
"Мој животе, ископана чашо
да се муке у тебе угњезде.
Чељуст разби, трновита пашо,
а ја тебе укова у звезде."
Који четник је написао ову песму?
Одговори

(26-02-2022, 03:42 PM)Бенито Пише:  Ајмо мало поезије:
"Мој животе, ископана чашо
да се муке у тебе угњезде.
Чељуст разби, трновита пашо,
а ја тебе укова у звезде."
Који четник је написао ову песму?

Јанко Туфегџић?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Не, ова особа је живела после рата и тада се афирмисала на културној сцени.
Одговори

(26-02-2022, 03:42 PM)Бенито Пише:  Ајмо мало поезије:
"Мој животе, ископана чашо
да се муке у тебе угњезде.
Чељуст разби, трновита пашо,
а ја тебе укова у звезде."
Који четник је написао ову песму?

Љубиша Бачић (1922-1999) четник Делиградског корпуса, дуго после рата, појавио се у Београду. Доцније један од оснивача Атељеа 212, глумац, песник, и много тога још. Личност у правом смислу те речи, коју смо на жалост, заборавили.
Одговори

Русофобија је страх од Руса и Русије. А страх увек прерасте у мржњу.
Русофобија је често била маскирана у совјетофобију. Ко су били најистакнутији русофоби у Титовој Југославији што се тиче Срба? Набројати барем четворицу коловођа...

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(28-02-2022, 12:13 PM)Vlad Alekš Пише:  Русофобија је страх од Руса и Русије. А страх увек прерасте у мржњу.
Русофобија је често била маскирана у совјетофобију. Ко су били најистакнутији русофоби у Титовој Југославији што се тиче Срба? Набројати барем четворицу коловођа...

Коча Поповић, Марко Никезић, Радомир Константиновић.

И Добрица Ћосић.
Одговори

(28-02-2022, 12:31 PM)Mitic Пише:  
(28-02-2022, 12:13 PM)Vlad Alekš Пише:  Русофобија је страх од Руса и Русије. А страх увек прерасте у мржњу.
Русофобија је често била маскирана у совјетофобију. Ко су били најистакнутији русофоби у Титовој Југославији што се тиче Срба? Набројати барем четворицу коловођа...

Коча Поповић, Марко Никезић, Радомир Константиновић.

И Добрица Ћосић.

Одличан избор!
Погодио си чак три од четири на које сам ја мислио.
Ето, ја не бих Кочу Поповића, него...?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(28-02-2022, 01:43 PM)Vlad Alekš Пише:  
(28-02-2022, 12:31 PM)Mitic Пише:  
(28-02-2022, 12:13 PM)Vlad Alekš Пише:  Русофобија је страх од Руса и Русије. А страх увек прерасте у мржњу.
Русофобија је често била маскирана у совјетофобију. Ко су били најистакнутији русофоби у Титовој Југославији што се тиче Срба? Набројати барем четворицу коловођа...

Коча Поповић, Марко Никезић, Радомир Константиновић.

И Добрица Ћосић.

Одличан избор!
Погодио си чак три од четири на које сам ја мислио.
Ето, ја не бих Кочу Поповића, него...?


Можда Милован Ђилас? Или Латинка Перовић.
Одговори

Један западни политичар рекао је својевремено да на Београд, у којем је тада столовао Јосип Броз, треба бацити атомску бомбу "као на центар зла".
Како се звао тај државник?
Одговори

(28-02-2022, 06:24 PM)Бенито Пише:  Један западни политичар рекао је својевремено да на Београд, у којем је тада столовао Јосип Броз, треба бацити атомску бомбу "као на центар зла".
Како се звао тај државник?

Можда Никсон

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

Не, раније... И није Американац.
Одговори

(28-02-2022, 06:24 PM)Бенито Пише:  Један западни политичар рекао је својевремено да на Београд, у којем је тада столовао Јосип Броз, треба бацити атомску бомбу "као на центар зла".
Како се звао тај државник?

Де Гол?
Одговори

(28-02-2022, 08:06 PM)Mitic Пише:  
(28-02-2022, 06:24 PM)Бенито Пише:  Један западни политичар рекао је својевремено да на Београд, у којем је тада столовао Јосип Броз, треба бацити атомску бомбу "као на центар зла".
Како се звао тај државник?

Де Гол?

Свашта...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним