Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(26-07-2022, 11:29 PM)Бенито Пише:  
(26-07-2022, 03:22 PM)Бенито Пише:  Пошто је Милослав отпутовао, ми морамо наставити са Квизом.
Следи питање из врло занимљиве области наше историје.

Та поменута област је будућа историја Срба.
Прво и кључно питање:
Против кога ће Срби водити први следећи рат?

Против свих "комшија" који нас окружују...
Одговори

Врло занимљиви одговори. Види се да добро видите нашу политичку и међународну позицију.
Ово је, наравно, било полуозбиљно питање, јер ко ће знати шта ће бити. А сад ћу написати зашто сам поставио ово питање.
Ако прво буде грађанског рата, пре свих, мислим да ће то бити први светски грађански рат између тетовираних и нететовираних Срба. Сад због ове врућине, када су се многи мушки и жене разголитили, остао сам шокиран колико је Срба тетовирано. Нешто сам као и рачунао, прилично је тешко то израчунати, али мислим да се број тетовираних Срба попео на неколико процената од укупног броја. Поготово међу младима... Приметно је каквог су карактера, васпитања и образовања сви Срби који су истетовирани. Наша антрополија, па и етнологија опасно касни са научним радовима на тему тетовираних Срба. Ти научни радови су нам сада више него нужни.
Мислим да тетовирани иду у радикално разликовање од нететовираних Срба, и то у свим правцима. Пре свега у томе што себе већ сада сматрају вишом класом од обичних. Прети радикализација тих односа у будућности, која може довести антагонизма.
Зато типујем на рат између Татоо и Нот Татоо међу Србима.
Пола у шали, али и пола у збиљи....
Одговори

Конкретно што се тиче тетоважа.... тетовирани имају комплекс ниже вредности, те тим тетоважама настоје да прикрију свој недостатак и надоместе своју голотињу. А корен тога налазимо у Књизи Постања где су се први људи од срамоте прекрили смоквиним лишћем. Заиста, кад год сретнемо неког истетовираног несретника одмах се види да му нешто фали у глави и да је искомплексирана особа. У ове комплексаше се не рачунају оне старије особе који су се у младости, често у војсци, из чистог хира тетовирали.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(27-07-2022, 09:34 AM)Бенито Пише:  Врло занимљиви одговори. Види се да добро видите нашу политичку и међународну позицију.
Ово је, наравно, било полуозбиљно питање, јер ко ће знати шта ће бити. А сад ћу написати зашто сам поставио ово питање.
Ако прво буде грађанског рата, пре свих, мислим да ће то бити први светски грађански рат између тетовираних и нететовираних Срба. Сад због ове врућине, када су се многи мушки и жене разголитили, остао сам шокиран колико је Срба тетовирано. Нешто сам као и рачунао, прилично је тешко то израчунати, али мислим да се број тетовираних Срба попео на неколико процената од укупног броја. Поготово међу младима... Приметно је каквог су карактера, васпитања и образовања сви Срби који су истетовирани. Наша антрополија, па и етнологија опасно касни са научним радовима на тему тетовираних Срба. Ти научни радови су нам сада више него нужни.
Мислим да тетовирани иду у радикално разликовање од нететовираних Срба, и то у свим правцима. Пре свега у томе што себе већ сада сматрају вишом класом од обичних. Прети радикализација тих односа у будућности, која може довести антагонизма.
Зато типујем на рат између Татоо и Нот Татоо међу Србима.
Пола у шали, али и пола у збиљи....

А Срби са минђушама? Баја
Одговори

(27-07-2022, 09:51 AM)Шумадинац Пише:  Конкретно што се тиче тетоважа.... тетовирани имају комплекс ниже вредности, те тим тетоважама настоје да прикрију свој недостатак и надоместе своју голотињу. А корен тога налазимо у Књизи Постања где су се први људи од срамоте прекрили смоквиним лишћем. Заиста, кад год сретнемо неког истетовираног несретника одмах се види да му нешто фали у глави и да је искомплексирана особа. У ове комплексаше се не рачунају оне старије особе који су се у младости, често у војсци, из чистог хира тетовирали.

Рачунају се и они, иако су генерацијски удаљени. Исти су они као ови "омладинци". Добро си их описао. Оно што их спаја је да су агресивног понашања.
Али, има нешто што их значајно раздваја....
Тада "елита" није била истетовирана... Не мислим само на глумице, певачице и фудбалере... Сада су и високи службеници у МУП-У, официри чак, па чак и судије истетовирана.... Што је некада била највећа брука и незамисливо. 
Људи, па ми имамо тетовиране министре...
Одговори

(27-07-2022, 11:02 AM)Бенито Пише:  
(27-07-2022, 09:51 AM)Шумадинац Пише:  Конкретно што се тиче тетоважа.... тетовирани имају комплекс ниже вредности, те тим тетоважама настоје да прикрију свој недостатак и надоместе своју голотињу. А корен тога налазимо у Књизи Постања где су се први људи од срамоте прекрили смоквиним лишћем. Заиста, кад год сретнемо неког истетовираног несретника одмах се види да му нешто фали у глави и да је искомплексирана особа. У ове комплексаше се не рачунају оне старије особе који су се у младости, често у војсци, из чистог хира тетовирали.

Рачунају се и они, иако су генерацијски удаљени. Исти су они као ови "омладинци". Добро си их описао. Оно што их спаја је да су агресивног понашања.
Али, има нешто што их значајно раздваја....
Тада "елита" није била истетовирана... Не мислим само на глумице, певачице и фудбалере... Сада су и високи службеници у МУП-У, официри чак, па чак и судије истетовирана.... Што је некада била највећа брука и незамисливо. 
Људи, па ми имамо тетовиране министре...

Слажем се, баш ови истетовирани омладинци изгледају онако просто, примитивно. А и агресивни су, криминални типови. Што је можда резултат "наше" популарне културе, да ми немамо нормалан популаран филм а да није о криминалу. 
Једно запажање, да не кажем савет: нигде на свету се племство и аристократија нису тетовирали, нити се тетовирају.
Одговори

(27-07-2022, 11:09 AM)Monarhist Пише:  
(27-07-2022, 11:02 AM)Бенито Пише:  
(27-07-2022, 09:51 AM)Шумадинац Пише:  Конкретно што се тиче тетоважа.... тетовирани имају комплекс ниже вредности, те тим тетоважама настоје да прикрију свој недостатак и надоместе своју голотињу. А корен тога налазимо у Књизи Постања где су се први људи од срамоте прекрили смоквиним лишћем. Заиста, кад год сретнемо неког истетовираног несретника одмах се види да му нешто фали у глави и да је искомплексирана особа. У ове комплексаше се не рачунају оне старије особе који су се у младости, често у војсци, из чистог хира тетовирали.

Рачунају се и они, иако су генерацијски удаљени. Исти су они као ови "омладинци". Добро си их описао. Оно што их спаја је да су агресивног понашања.
Али, има нешто што их значајно раздваја....
Тада "елита" није била истетовирана... Не мислим само на глумице, певачице и фудбалере... Сада су и високи службеници у МУП-У, официри чак, па чак и судије истетовирана.... Што је некада била највећа брука и незамисливо. 
Људи, па ми имамо тетовиране министре...

Слажем се, баш ови истетовирани омладинци изгледају онако просто, примитивно. А и агресивни су, криминални типови. Што је можда резултат "наше" популарне културе, да ми немамо нормалан популаран филм а да није о криминалу. 
Једно запажање, да не кажем савет: нигде на свету се племство и аристократија нису тетовирали, нити се тетовирају.

Краљ Александар Карађорђевић и Цар Николај II Романов су били тетовирани. Али то је било друго време и другачије намере.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(27-07-2022, 11:25 AM)Шумадинац Пише:  
(27-07-2022, 11:09 AM)Monarhist Пише:  
(27-07-2022, 11:02 AM)Бенито Пише:  
(27-07-2022, 09:51 AM)Шумадинац Пише:  Конкретно што се тиче тетоважа.... тетовирани имају комплекс ниже вредности, те тим тетоважама настоје да прикрију свој недостатак и надоместе своју голотињу. А корен тога налазимо у Књизи Постања где су се први људи од срамоте прекрили смоквиним лишћем. Заиста, кад год сретнемо неког истетовираног несретника одмах се види да му нешто фали у глави и да је искомплексирана особа. У ове комплексаше се не рачунају оне старије особе који су се у младости, често у војсци, из чистог хира тетовирали.

Рачунају се и они, иако су генерацијски удаљени. Исти су они као ови "омладинци". Добро си их описао. Оно што их спаја је да су агресивног понашања.
Али, има нешто што их значајно раздваја....
Тада "елита" није била истетовирана... Не мислим само на глумице, певачице и фудбалере... Сада су и високи службеници у МУП-У, официри чак, па чак и судије истетовирана.... Што је некада била највећа брука и незамисливо. 
Људи, па ми имамо тетовиране министре...

Слажем се, баш ови истетовирани омладинци изгледају онако просто, примитивно. А и агресивни су, криминални типови. Што је можда резултат "наше" популарне културе, да ми немамо нормалан популаран филм а да није о криминалу. 
Једно запажање, да не кажем савет: нигде на свету се племство и аристократија нису тетовирали, нити се тетовирају.

Краљ Александар Карађорђевић и Цар Николај II Романов су били тетовирани. Али то је било друго време и другачије намере.
Цар Николај је истетовирао некакву митолшку змију на леђима, када је био у посети Јапану. Али то је код Јапанаца вишевековна сакрална традиција, ваљда су се самураји таквом специјалном техником тетовирали. Као што рекосте то су другачије намере а и потпуно другачије тетоваже.
Одговори

Погледајте ови тетовиране нацисте у Украјини.
Немојте потцењивсти мотиве тетоваже код Срба. Није искључено да је то део сличне иницијације, а да ми то још не знамо. А могуће је да не знају ни сви тетовирани Срби.
Одговори

(27-07-2022, 11:41 AM)Бенито Пише:  Погледајте ови тетовиране нацисте у Украјини.
Немојте потцењивсти мотиве тетоваже код Срба. Није искључено да је то део сличне иницијације, а да ми то још не знамо. А могуће је да не знају ни сви тетовирани Срби.

Још у античко доба Келти, Словени и Германи су били познати по тетоважама по телу.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Изгледа да су ови тетовирани решили да поново постану пре свега Словени, а Срби ако већ мора....
Доста њих тетовира разне симболе хришћанства, пре свега крстове... Али, баш ретко ко од њих одлази у цркву или у манастире.
Одговори

Ако је неко видео неког истетовираног свештеника, нека напише....
Одговори

Знам ја једног.
Одговори

(27-07-2022, 01:27 PM)Бенито Пише:  Ако је неко видео неког истетовираног свештеника, нека напише....

За то је Кизо експерт!  Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним