Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја
#15

Moruna...
Одговори
#16

Да, Златна Моруна. Нажалост, дуго је била кладионица, па продавница кинеске робе и тек прије пар година је обновљена кафана.
Ти си следећи..Smile
Одговори
#17

Многи се слажу да је 32. класа била најбоља у историји Војне академије. Војвода Вук, Воја Танкосић, мајор Драгутин Гавриловић и још 189 свршених питомаца. Ко је међу њима био први у рангу?
Одговори
#18

Милутин Недић?
Одговори
#19

Браво из прве! Smile
Следеће питање је твоје. Smile
Одговори
#20

Мислио сам да се више не укључујем у вези овога.
Не морају само војна питања.
Ево рецимо:
Ко је од цивилних политичара био најзаслужнији за обнову Српске патријаршије ( васпостављање) у 20. веку?
Одговори
#21

Анте Трумбић Креза
Одговори
#22

Не.
Одговори
#23

Је ли се мисли на 19. септ. 1920.? Мора да је неко из демократске странке.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#24

Да.
Одговори
#25

Љубa Давидовић?

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори
#26

Исти одговор са закашњењем.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#27

Не, исти одговор са закашњењем.
Одговори
#28

Љуба Стојановић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 54 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним