Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(27-01-2017, 12:58 AM)Бранке Пише:  
(27-01-2017, 12:40 AM)Милослав Самарџић Пише:  Да ли је Рачић током рата имао љубавницу?


Не могу се више похватам ни ко одговара ни ко поставља питање . . . Smile

Рачић колико знам није имао о љубавницу,то би сигурно чуо из бабских прича пошто су моји пореклом из краја где је он цео рат оперисао . . . .
Бабе не знају све. Smile
Одговори

(27-01-2017, 12:01 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-01-2017, 12:00 AM)Бенито Пише:  Ма , јок. Није то. Написао би, али знам да ће Милослав да сврати, па нека освоји награду, да сазнамо нешто ново о Крагујевцу. Smile
Мислио си на Нови Сад или на Футог?
Кад год навратиш толико унаказиш ову тему, да је то невероватно.
Није тачан одговор, а пошто ни ти ниси знао, даћу тачан одговор. Ово је прво питање на које нико није одговорио.
Ради се о Сремској Митровици. То је место које је имало око 4000 становника, а у затвору је у једном моменту било (48-49) између 17000 и 18000 затвореника. Треба додати и око две хиљаде људи са стране које су довукли комунисти да раде као чувари.
Одговори

Е, да, тачно! У ствари знао сам одговор, али сам мозгао о грађанима, а не робијашима.
А није први, нико није знао колико има асфалтних путева од Коштунића до Равне Горе. Smile
Одговори

(27-01-2017, 12:58 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-01-2017, 12:58 AM)Бранке Пише:  
(27-01-2017, 12:40 AM)Милослав Самарџић Пише:  Да ли је Рачић током рата имао љубавницу?


Не могу се више похватам ни ко одговара ни ко поставља питање . . . Smile

Рачић колико знам није имао о љубавницу,то би сигурно чуо из бабских прича пошто су моји пореклом из краја где је он цео рат оперисао . . . .
Бабе не знају све. Smile

Aли знају доста . . . Јок

Изгледа да су љубавнице и реш печени партизан табу тема . . . Smile

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

То да.
Е сад:
- који командант корпуса је имао највише проблема због своје љубавнице?
- како се она звала? Smile
Одговори

Радослав Ђурић. Звала се Вера Пешић.
А за Коштуниће нисам ни хтео да одговарам. То је потцењивање саговорника.
Одговори

(27-01-2017, 01:15 AM)Бенито Пише:  Радослав Ђурић. Звала се Вера Пешић.
А за Коштуниће нисам ни хтео да одговарам. То је потцењивање саговорника.
Не, Ђурић није био командант корпуса... а и било би превише лако...
Одговори

Е, онда је то питање за Зорана Недељковића. То само вас двојица знате.Smile
Одговори

(27-01-2017, 01:25 AM)Бенито Пише:  Е, онда је то питање за Зорана Недељковића. То само вас двојица знате.Smile
Знао сам да си танак чим се крене на озбиљне историјске теме. Smile
Одговори

Vama se istorija svodi samo na cetnicke porucnike?
Одговори

ха, ха , ха...У праву си. Smile
Али немој стварно трпати овако десет питања одједном. Остало ти на претходној страни једно или два неодговорено, а ти ниси ни приметио.
Поента је да нешто научимо, а не да натрпамо милион информација.
Одговори

(26-01-2017, 02:48 PM)Живојин Мишић Пише:  Јеси сигуран да је предавао Тиркету? Играо бека?
Играо је нападача. И предавао је Милутинцу а не Тиркету. Ако можеш постави линк где си ово прочитао. Могуће да мој извор није добар.

Није сваки извор у линковима, постоје и много лепши извори. Smile
Причу ми је испричала Јована, Богданова и Дарина ћерка.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(26-01-2017, 04:29 PM)Бенито Пише:  И немојте убудуће постављати питања док се на претходно не одговори. Ако неко испадне из система, као Влад, па треба да се убаци, нека се не убацује сам него нека сачека, па ћемо га убацити у згодном тренутку.
Ајде, Жућо.

Бенито, опрости мени грешноме, мораћу да прекршим правила игре. Правила и постоје да би се кршила. Smile
Неће ме бити неколико дана, одлазим у топлије крајеве попут Просветара ономад. Smile
Елем, поставићу три питања, па ви одговарајте ако хоћете. А ако нећете - не морате.
У питању су следеће тривије:

1. Ко је 9. марта 1991. пљунуо тенк, па је потом због тога био ухапшен?

2. Никола Тесла је највећи проналазач и инжењерски геније свих времена. Имао је неколико стотина признатих патената, а богами много пута је био и "покраден". Пре пар година наиђох у релевантној страној литератури из области физике на један изненађујући податак. Наиме, Тесла је у току неких експеримената са електромагнетним пољима и таласима заправо први открио једну физичку појаву. Након пар година други је научник добио Нобелову награду за откриће те исте физичке појаве. И гле неправде, та зајебанција никад није исправљена, тако да и дан данас поменута физичка појава носи име оног другог научника. Примена је широка, нарочито у индустрији и медицини. Тривија у тривији: откриће је коришћено у Америци током 20-их година прошлог века као испомоћ при куповини дечије обуће. Питање гласи: шта је то Тесла открио?

3. Како се звао први Србин који је летео у летелици сопствене израде?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(27-01-2017, 08:36 AM)Vlad Alekš Пише:  
(26-01-2017, 02:48 PM)Живојин Мишић Пише:  
Није сваки извор у линковима, постоје и много лепши извори. Smile
Причу ми је испричала Јована, Богданова и Дарина ћерка.
Поготову новинама не верујем. Видео си и сам да исте новине објављују две потпуно различите приче. Ни ови ,усмени, извори не морају да буду увек тачни. Разлог томе је што свако дода по нешто а нешто заборави. Не кажем да је то и овде случај али често се дешава.
Ево ја сам чист пример да човек боље памти неке глупости, а заборави нешто што не треба. То се свима дешава.
https://www.pogledi.rs/slovo-o-junaku/
Давно сам читао чланак о Рачићу и у сећању ми је остала афера о његовој жени коју сам написао синоћ у поруци. Испод тога , у документу, лепо пише да то није тачно и да је она преминула након операције. Такође пише да је Рачић имао љубавницу за време рата, заправо били су у вези. Те две ствари сам заборавио а најглупљу сам запамтио (сви кажу ,а и ја се слажем, да имам много добро памћење). Жив човек па погреши.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 57 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним