Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Zivko Topalovic?
Одговори

Следеће питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Kralj Petar je jula 1943. godine sacinio testament u kome je odredio troclano namesnistvo, koje bi ga trebalo zamenjivati u slucaju da nije u mogucnosti da vrsi kraljevsku vlast. Koga je odredio za prvog namesnika, a koga za zamenika prvog namesnika?
Одговори

То је право питање за Владимира . . . Јок

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Опет молим за помоћ. Нема Бенита, он би ово знао. Јесу били С. Јовановић и Живан Кнежевић међу њима?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-01-2017, 05:13 PM)Живојин Мишић Пише:  Ево мене. Лако питање.
Ко је сахранио Димитрија Туцовића (први пут)?
А где и како је уништен Туцовићев дневник?
Одговори

(29-01-2017, 07:11 PM)Живојин Мишић Пише:  Опет молим за помоћ. Нема Бенита, он би ово знао. Јесу били С. Јовановић и Живан Кнежевић међу њима?
Nisu njih dvojica, prvi namesnik je bila zapravo namesnica, a njen zamenik je bio u porobljenoj otadzbini.
Одговори

Мудро Милослав ћути. Па , дао ти човек питање да се прославиш.Smile
Краљица Марија и патријарх Дожић.
Одговори

Jeste kraljica Marija, ali nije patrijarh, da dodam da se ta osoba nalazila u slobodnim jugoslovenskim (citaj srpskim) planinama porobljene otadzbine.
Одговори

Краљица Марија и Дража.
Одговори

Три питања ако може:
- Током опсаде Краљева 1941, који четник је оставио најбољи утисак на калуђере Жиче?
- Шта је био краљ Драгутин цару Душану?
- Чије маслине и данас постоје на хиландарском путу (ко их је засадио)?
Одговори

Бенито
Деда-стриц
Стефан Немања
Одговори

3. Цар Душан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

2. Милутин Јанковић

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним