Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Од наведених били су: Љубомир Ковачевић и Чедомиљ Мијатовић. Остали нису.
Одговори

Милан Пироћанац, митрополит Михаило, Стеван Мокрањац, генерал Бели Марковић, Владан Ђорђевић, краљ Милан, Јован Протић...
Одговори

Ниједан од њих. Ако је тешко питање, да наведем имена, па да Мишић постави ново, пошто је погодио двојицу?
Одговори

Може, баш ме интересује. Наведи извор.
Одговори

Генерал Милојко Лешјанин, пуковник Јован Драгашевић, архимандрит Нићифор Дучић, Милан Ђ. Милићевић, Михаило Валтровић, Андра Николић, Живко Карабиберовић, Светомир Николајевић, Драгиша Милутиновић, Стојан Бошковић, Јован Ђаја, Јован Бошковић, Светозар Карапешић.
Београдске општинске новине, април 1889. године.
Одговори

Хвала, сјајно.
Ајде Живојине преко Колубаре.
Одговори

Нисмо требали да се предајемо. Нисмо одговорили, нити смо били близу. Опет је Вуле на реду.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нема шансе да би одговорили ово без извора. Претпостављам где је то нашао. Погледај само владу из тог периода, ниједан није у овом одбору. И, уопште, ови нису били из прве екипе тадашњих политичара, него доста Миланових миљеника: Карабиберовић, Николајевић, Лешјанин, Нићифор итд... Занимљиво је, јер то није главни догађај те године, него миропомазање краља Александра.
Ајде Живојине, питај , кад ти је дао предност, да не губимо нит.
Одговори

Ајде онда једно на брзину.
Који ,послератни, функционер је дао највећи допринос да се сними филм ,, Марш на Дрину" ?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Крцун.
Одговори

Ајде оно о Косачи што си хтео синоћ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То ћемо касније.
Због убиства краља и краљице, Србија је попила прекид дипломатских односа са Уједињеним краљевством и краљевином Холандијом. Тада је Аустроугарска променила старо правило дисциплиновања краљевине Србије, а то су санкције, тј Царински рат.
Међутим, у Србији нису више били на власти људи чији су положаји пре свега зависили од милости двора Обреновића. Царински рат, то најефикасније оружје АУ да се дисциплинује Србија, отупео је генијалним решењима један човек.
Ко је тај човек и које је најоригиналније решење које је нашао за избегавање блокаде?
Одговори

Лазар Пачу.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Лазар Пачу. Подизање повољног кредита.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним