Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не.
Одговори

Или помажи или да чекамо Вукашина.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је још један великан наше економије који није био економиста по образовању, као ни , раније поменути, Вељковић и Пачу.
Одговори

Милован Миловановић?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Сео је за астал и израчунао да на сваки 1 динар из трговине са АУ, краљевина Србија изгуби 22 динара.
Схватио је да политичка независност може постојати само ако постоји економска независност.
Видео је главне тачке економске зависности Србије од АУ.
Видео је и предности које смо већ били остварили и на које се можемо ослонити.
Рационализовао је пољопривредну производњу.
Тражио је нова тржишта.
Тражио је нове путеве за трговину.
Увидео је да у Србији не постоји једно важно занимање, а то је занимање међународних трговаца који познају светска тржишта и њихове потребе, па је основао брзе курсеве на ту тему.
Мучио се, иако је имао успеха, све док није пронашао једно ново тржиште и нови трговачки пут за српску свињетину и сличне пољопривредне производе.

(31-01-2017, 01:08 PM)Шумадинац Пише:  Милован Миловановић?

Не.
Одговори

Стојан Протић?
Одговори

Нађите кад је АУ увидела да је Царински рат бесмислен и укрстите са министрима у владама КС, и ето одговора.
Ајде ово најоригиналније решење, пошто ће то ићи тешко, да ја одговорим.
Нашао је тржиште Египта за српску свињетину, зато што је тамо живели ем много домицијалних хришћана, ем доста Енглеза као колониста, а имали су тамо и флоту. Послао је човека и увидео цену, а квалитет је, иначе, наш био најбољи. Остало је само питање транспорта, јер је Србија била као у клештима. Искористио је Дунав, а Руси су помогли код Бугара и Цариграда. Само једним турнусом свињетине , малтене је напунио буџет. Тада је АУ одустала од ЦР.

(31-01-2017, 01:25 PM)Романија Пише:  Стојан Протић?

Не.
Не могу да верујем да је толико заборављен.
Одговори

Kosta Stojanovic?
Одговори

Фалим те , Господе Боже.
Ајде, ћерај.
Одговори

Neka preuzme neko drugi, ja trenutno ne mogu, pridruzicu se kasnije tokom dana.
Одговори

Ајде ко је на вези, нека слободно постави питање.
Одговори

Како се звао премијер Србије,номинован за Нобелову награду за мир?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

КС или РС?
Одговори

Мислим да је Дачић. Али пошто кажеш да се звао, онда претпостављам да је био давно премијер и да није жив.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 63 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним