Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Савременици га називају Турска. А главни град Истанбул. Ако си на то мислио, постави неко нормално питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(31-01-2017, 08:02 PM)Живојин Мишић Пише:  Савременици га називају Турска. А главни град Истанбул. Ако си на то мислио, постави неко нормално питање.

Није ваљда то одговор. Smile

Мада Османлије и присвојише заставу Константинопоља , само су је мало модификовали.
Одговори

Мало нас зеза. Како савременици називају нешто што се не користи данас?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Оде Романија негде, остави нас да размишљамо.
Одговори

Знаш како се држе будале у неизвесности?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(31-01-2017, 08:17 PM)Живојин Мишић Пише:  Знаш како се држе будале у неизвесности?

хахахахахахахаа

сад би ја требало да питам како ?

а ти да ми кажеш " рећи ћу ти после" Кез
Одговори

Не мислим наши савременици него људи који су тада живили.
Одговори

(31-01-2017, 07:16 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(31-01-2017, 07:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  А ко је донео дуван у Србију?

Турци ?
Да, и кафу и дуван. Мада сам негде читао да је дуван донео неко други.
Одговори

Звали су Други Рим?

Поменусмо малочас да се Херцеговина раније звала Захумље.

- Који је био главни град Захумља?
- Ко је био други кнез Захумља (први је немањин брат Мирослав, то је лако)?
- Ко је био трећи кнез Захумља?
Одговори

(31-01-2017, 08:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да, и кафу и дуван. Мада сам негде читао да је дуван донео неко други.

Само док сте ту да вас питам нешто, а у вези са обарањем авиона са Метиног брда. Невезано за квиз што нагласих и малопре.Да ли је авион пао негде код данашњег кафића Марабу или код Великог парка, пошто сам чуо две верзије тј. прочитао негде и да ли је Радоје Љутовац стварно јахао на коњу до места пада авиона да би видео да ли је пилот преживео ?
Одговори

(31-01-2017, 08:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  Звали су Други Рим?

Поменусмо малочас да се Херцеговина раније звала Захумље.

- Који је био главни град Захумља?
- Ко је био други кнез Захумља (први је немањин брат Мирослав, то је лако)?
- Ко је био трећи кнез Захумља?
Требиње. Тољен I и Тољен II (Мирослављев син и унук).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(31-01-2017, 08:28 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(31-01-2017, 08:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да, и кафу и дуван. Мада сам негде читао да је дуван донео неко други.

Само док сте ту да вас питам нешто, а у вези са обарањем авиона са Метиног брда. Невезано за квиз што нагласих и малопре.Да ли је авион пао негде код данашњег кафића Марабу или код Великог парка, пошто сам чуо две верзије тј. прочитао негде и да ли је Радоје Љутовац стварно јахао на коњу до места пада авиона да би видео да ли је пилот преживео ?
Авион је пао тачно на раскрници код Нове цркве, у главној улици. Прецизније, онда ту није било раскрснице.
Нисам чуо за јахање.
Одговори

(31-01-2017, 08:38 PM)Живојин Мишић Пише:  
(31-01-2017, 08:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  Звали су Други Рим?

Поменусмо малочас да се Херцеговина раније звала Захумље.

- Који је био главни град Захумља?
- Ко је био други кнез Захумља (први је немањин брат Мирослав, то је лако)?
- Ко је био трећи кнез Захумља?
Требиње. Тољен I и Тољен II (Мирослављев син и унук).
Није Требиње. Иначе откуд ти да су се тако звали Мирослављев син и унук?
Одговори

(31-01-2017, 08:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  Авион је пао тачно на раскрници код Нове цркве, у главној улици. Прецизније, онда ту није било раскрснице.
Нисам чуо за јахање.

Захваљујем.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним