Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(01-02-2017, 12:48 AM)ЈВуО-КГ Пише:  
(01-02-2017, 12:45 AM)Бенито Пише:  Мислиш на Константина Бодина?

Ко ће знати ако не наредник. Можда сам за име жене претерао , звала се Јаквинта Баријска/Дукљанска.

Изволите гос'ин наредниче.
Зар није Михајло Бодин?
А замало да кажем, а реко нека га поручник. Smile
Одговори

За Иран изгледа да је много тешко...

Прошла је кроз Иран Пољска армија под командом генерала Владислава Андерса. То су Пољаци који су преживели Катин и остале ''благодети'' комунизма, а Совјети су били присељени да их пусте из заробљеништва када су били угрожени од Немаца. Преко Ирана отишли су на бојишта северне Африке, а онда и у Европу. Од 70.000, трећина је изгинула.

Остаде оно за Мирослављеве потомке? Откуд она имена? Епископ Никодим Милаш пише да су се звали Андрија и Богдан (син и унук).
Пише да су на Пељешцу и 150 година касније сви становници били православни.
Одговори

Е, ово за Пољаке ти је генијално. Браво!
Остави се средњег века, има ту да се дрља и дрља, како је говорио Васа Чубриловић.
Него ово ти мени реци:

(01-02-2017, 12:54 AM)Бенито Пише:  Чек да питам Бранку, понестаје ми идеја.
Аха, ево једно рецимо теже.
Сви знате шта је била сеча кнезова. Међутим, да ли постоји неки потомак неког од посечених кнезова , који је погинуо у Другом светском рату као четник?
Хоћу конкретан одговор.
Одговори

Не знам то. Звучи познато од некуд, али...
Одговори

Ајде да сачекамо мало, можда неко зна.

(31-01-2017, 10:04 PM)Живојин Мишић Пише:  У којој класи ВА ,у 20. веку, је уписано највише питомаца у КС?

А и ово је остало неодговорено!
Одговори

(01-02-2017, 12:54 AM)Бенито Пише:  Чек да питам Бранку, понестаје ми идеја.
Аха, ево једно рецимо теже.
Сви знате шта је била сеча кнезова. Међутим, да ли постоји неки потомак неког од посечених кнезова , који је погинуо у Другом светском рату као четник?
Хоћу конкретан одговор.

Јел потомак Ненадовића?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Не значи ништа да ме питате да ли је потомак овога или онога, јер ћемо набрајати сваког понаособ, а то није одговор. Тако исто за слична питања. Зато сам написао да тражим конкретан одговор.
Иначе, није од Ненадовића.
Одговори

Пуковник др Илија М. Бирчанин
Др Илија Бирчанин (Ваљево, 28. јун 1895 — Београд, октобар 1944) био је познати београдски лекар, хирург, санитетски пуковник. Основну школу и гимназију је завршио у Ваљеву, као одличан ученик ослобођен је полагања матуре 1914. године. Студије медицине је завршио у Швајцарској. Учествоваоје у ратовима 1912-1918. Радио је као војни лекар, у чин мајора унапређен је 1928, чин потпуковника 1933. и пуковника 1938. године. Стрељан је у Београду октобра 1944.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Браво, Смедерево!
Иако уопште нисам мислио на њега, одговор је у суштини тачан. Значи има их најмање двојица.
Имаш част.
Одговори

Ево и мене на пола сата. Остало је моје питање од синоћ, То ће Вуле одговорити кад се појави. Бенито, који је други за кога си ти знао?
Питање за Вукашина.
Знаш ли тачан број страдалих из 46. класе ВА 1912. - 1918. ?
Смедеревац можеш да поставиш питање. Нека оног за после.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

"Народ мој верује да сам мудар, мада среће немам. А ти сад тражиш од мене да учиним нешто по чему би мој народ помислити могао, да сам у старости памећу помео“.
Ко је изговорио ове речи и када?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Ђурађ Бранковић. Када је тражено да се одрекне вере и презме католичку.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-02-2017, 01:05 PM)Живојин Мишић Пише:  Ђурађ Бранковић. Када је тражено да се одрекне вере и презме католичку.

Ваистину!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Ајде лако нешто.
Који је био најбројнији четнички корпус током ДСР (не рачунају се групе корпуса него појединачно и рачунају се само наоружани борци и старешине)?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 43 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним