Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

После рата комунисти су обрисали потпис једне познате личности са једног познатог мјеста. Чији је то потпис и са ког мјеста је он уклоњен?
Одговори

(01-02-2017, 04:59 PM)Романија Пише:  После рата комунисти су обрисали потпис једне познате личности са једног познатог мјеста. Чији је то потпис и са ког мјеста је он уклоњен?

Да није Андрићев, са потписаног пакта.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Не, потпис није био на папиру.
Одговори

Знам да је молио да му уклоне са нечега али не могу да се сетим са чега, а нећу да гуглам, није фора.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Није Андрићев потпис на који ја мислим.
Одговори

Потпис Александра Белића са Апела српском народу.
Одговори

Не, једна много познатија личност, на веома познатом мјесту.
Ако ускоро нико не погоди, помоћи ћу.

И понављам, није потпис на папиру/документу.
Одговори

Нисам видео да није на папиру.
Иначе, ако неког занима, оно што сам написао је тачно.
Одговори

(01-02-2017, 05:33 PM)Бенито Пише:  Нисам видео да није на папиру.
Иначе, ако неког занима, оно што сам написао је тачно.

Он се беше продао за камион угља?!

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Тако кажу комунисти. У ствари, уплашио се од стрељања , па је потрчао да им се увуче.
Млатили су са њим као са кесом ђубрета, што не би било за нас толико битно, да није дао легитимитет и легалитет многим глупостима које скупо коштају наш народ. Неке од њих можемо да гледамо сваки дан.
Одговори

Potpis kralja Aleksandra sa spomenika Neznanom junaku na Avali
Одговори

Не.
Одговори

(31-01-2017, 10:04 PM)Живојин Мишић Пише:  У којој класи ВА ,у 20. веку, је уписано највише питомаца у КС?
Одговорићу ја. 35. класа уписана 1902.
Вуле, знаш ли тачан број погинулих из 46. класе током ослободилачких ратова?
Ајде мало помогни. Је ли потписао њихов човек или неко кога су сматрали ,, народним непријатељoм "? Је ли потписано за време рата или после (пре)?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Па, реко није ваљда на то мислио, јер црвени су обалили толике споменике краља Александра и краља Петра, да је овај потпис мање-више.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 53 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним