Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Помоћ: Обрисали су тај потпис јер се не слаже са њиховом верзијом историје.
Логиком је лако схватити.
Одговори

(01-02-2017, 06:01 PM)Живојин Мишић Пише:  
(31-01-2017, 10:04 PM)Живојин Мишић Пише:  У којој класи ВА ,у 20. веку, је уписано највише питомаца у КС?
Одговорићу ја. 35. класа уписана 1902.
Вуле, знаш ли тачан број погинулих из 46. класе током ослободилачких ратова?
Ајде мало помогни. Је ли потписао њихов човек или неко кога су сматрали ,, народним непријатељoм "? Је ли потписано за време рата или после (пре)?
Морам да потражим податак о броју погинулих из 46. класе. Одакле ти је податак за 35. класу, ја имам податак да је са те класе било свршених 49 питомаца. 46. класа је имала 229 свршених питомаца
Одговори

(01-02-2017, 06:06 PM)Романија Пише:  Помоћ: Обрисали су тај потпис јер се не слаже са њиховом верзијом историје.
Логиком је лако схватити.

Да није са споменика Краљу Александру ?
Одговори

(01-02-2017, 06:13 PM)Вукашин Петковић Пише:  [quote='Живојин Мишић' pid='64222' dateline='1485964869']
Морам да потражим податак о броју погинулих из 46. класе. Одакле ти је податак за 35. класу, ја имам податак да је са те класе било свршених 49 питомаца. 46. класа је имала 229 свршених питомаца
Пронашао сам ово на нету. Прочитај кад будеш био докон.
http://istorijskiarhiv.rs/sites/default/...k%2034.pdf

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

За 46. класу, нисам успео да нађем тачан број, погинуло их је нешто више од стотину.
Одговори

Није ЈВуО-Кг, није ниједан владар, нити је са нечијег споменика. Они сматрају ту особу својом присталицом, снимили су и играни филм о тој особи.
Размислите, одакле би прво комунисти обрисали потпис.
Одговори

Има ли везе са усташама?
Степинац?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-02-2017, 06:54 PM)Живојин Мишић Пише:  Има ли везе са усташама?
Степинац?

Нису ваљда њега сматрали својом присталицом, мада ме ни то не би чудило.
Одговори

(01-02-2017, 06:57 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(01-02-2017, 06:54 PM)Живојин Мишић Пише:  Има ли везе са усташама?
Степинац?
Нису ваљда њега сматрали својом присталицом, мада ме ни то не би чудило.
Наше свештенике су убијали а њему су као судили и добио је кућни притвор. Има она слика Степинца на Титовом дочеку. Можда није Степинац али мислим да има везе са усташама.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-02-2017, 06:44 PM)Романија Пише:  Није ЈВуО-Кг, није ниједан владар, нити је са нечијег споменика. Они сматрају ту особу својом присталицом, снимили су и играни филм о тој особи.
Размислите, одакле би прво комунисти обрисали потпис.

Ајде, реци , видиш да нико не зна.
Одговори

Потпис Гаврила Принципа у манастиру Студеница. Гаврило је једно вријеме живио у манастиру јер није имао да једе. А потписао се на фасади ђе су се многи посјетиоци потписивали.
Одговори

(01-02-2017, 07:14 PM)Романија Пише:  Потпис Гаврила Принципа у манастиру Студеница. Гаврило је једно вријеме живио у манастиру јер није имао да једе. А потписао се на фасади ђе су се многи посјетиоци потписивали.

Ајд поново неко, ал да буде мало лакше. Јок
Одговори

(01-02-2017, 07:14 PM)Романија Пише:  Потпис Гаврила Принципа у манастиру Студеница. Гаврило је једно вријеме живио у манастиру јер није имао да једе. А потписао се на фасади ђе су се многи посјетиоци потписивали.

Е сад ћеш за ово да добијеш плус, али под условом да не кажеш убудуће за нешто овако да је то лако.
Одговори

Нек постави неко питање ко још није постављао питање на теми.
Ево од мене још једно: Која јака јединица је носила назив "Никола Тесла", иако никад није била позната по том имену? (ово јака јединица сам рекао јер је можда нека чета или батаљон носила тај назив, па да не тражите иглу у пласту сијена..)

(01-02-2017, 07:19 PM)Бенито Пише:  
(01-02-2017, 07:14 PM)Романија Пише:  Потпис Гаврила Принципа у манастиру Студеница. Гаврило је једно вријеме живио у манастиру јер није имао да једе. А потписао се на фасади ђе су се многи посјетиоци потписивали.

Е сад ћеш за ово да добијеш плус, али под условом да не кажеш убудуће за нешто овако да је то лако.

то сам рекао за Византију-Романију Кез
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним