Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(01-02-2017, 07:20 PM)Романија Пише:  Нек постави неко питање ко још није постављао питање на теми.
Ево од мене још једно: Која јака јединица је носила назив "Никола Тесла", иако никад није била позната по том имену?

Шеста личка. Кидање

Зајебавам се мало али јесте им то био званични назив.
Одговори

па на њу сам и мислио. Smile
постави следеће питање..

П.С. надам се да Самарџић неће да ме убије што сам рекао да је јака Кез
Одговори

(01-02-2017, 07:25 PM)Романија Пише:  па на њу сам и мислио. Smile
постави следеће питање..

Шок

Мислио сам да су и неки наши били одред Никола Тесла.

Ајд од мене једно лаганини, један од српско турских ратова носио је назив по једној планини. Који је то српско турски рат био и по којој планини је носио незваничан назив.
Одговори

[Слика: 14961327_1399379820114976_977601441_n.jpg]
Одговори

Ој Јаворе моја љута рано...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-02-2017, 07:42 PM)Живојин Мишић Пише:  Ој Јаворе моја љута рано...

Тачно.

Постави следеће.
Одговори

Један наш владар је познат по томе што је оженио (да не кажем усвојио) ,, девојчицу" зарад очувања мира и добијања неких територија. Девојчица је била из велике и познате породице. Ко су владар и његова супруга (може и унука да му буде)?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Краљ Милутин и Симонида

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Тако је Смедеревац! Она је била из династије Палеолог.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Којом песмом су Турци испраћени из Србије, крајем 19.века?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Шехидски, тј. Низемски растанак! Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

То је та.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(01-02-2017, 07:42 PM)Живојин Мишић Пише:  Ој Јаворе моја љута рано...

Ту да ми се не мешате.SmileSmileSmile

(01-02-2017, 08:00 PM)смедерево Пише:  Краљ Милутин и Симонида

А ни овде. SmileSmileSmile

(01-02-2017, 08:08 PM)Шумадинац Пише:  Шехидски, тј. Низемски растанак! Јок

Ајде Шумадијо, коњ би тебе оставио.
Одговори

(01-02-2017, 08:15 PM)Бенито Пише:  
(01-02-2017, 07:42 PM)Живојин Мишић Пише:  Ој Јаворе моја љута рано...
Ту да ми се не мешате.SmileSmileSmile
Нашли смо ти слабу тачку.
Браво момци за питање и одговор. Нисам ово знао.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним