Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

У бици за Горњи Адровац код Алексинца 1876- те је погинуо чувени пуковник... иначе један од главних ликова у познатом роману великог Руског класика?

О ком пуковнику је реч и који је то роман?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Одличан моменат да се неко нови укључи.
Одговори

Рајевски.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

А роман?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Ана Карењина.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

ти си на реду.
Одговори

Ко је био први а ко последњи вожд Србије?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Свети Сава, Карађорђе.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А Вожд Трећег Српског Устанка? Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Одлична тема!
Одговори

(01-02-2017, 10:16 PM)Бранислав Марић Пише:  Одлична тема!
Добродошао брате Браниславе. Ако ми је тачан одговор имаш част да поставиш питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-01-2017, 10:08 PM)Бенито Пише:  Крајем 19 века срела су се два велика владара. Тада су донели једну одлуку која је имала катастрофалне последице по Србе у 20 веку , а и у 21 веку.
Ко су та два владара?
На коју одлуку се мисли?

ђе си ово нашао?
налетио сам на књигу Теодоре Толеве Утицај АУ на стварање албанске нације..Можда у њој има..
Одговори

(01-02-2017, 10:14 PM)Шумадинац Пише:  А Вожд Трећег Српског Устанка? Јок
Био бих срећан да си у праву.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-02-2017, 10:11 PM)Живојин Мишић Пише:  Свети Сава, Карађорђе.

Први одговор тачан, други не.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним