Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Сотировић?
Одговори

не
Одговори

Лашић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Браво, јеси нашао или погодио? Smile
ћерај даље
Одговори

Погодио. Једини није убијен од поменута три непријатеља, није емигрирао, а био је на високом положају. Још си написао поруку мајор, па је ,касније, изменио.
Ево питања од малопре.

Познато је да Душан силни почива у цркви Светог Марка. Његов саркофаг се налази десно од улаза у богомољу. Чији саркофаг се назази преко пута Душановог, лево од улаза у богомољу?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Патријарх српски Герман
Одговори

Да. Може следеће.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Наведите назив драме коју је написао краљ Милан и под којим се именом потписао као аутор?
Одговори

(04-02-2017, 09:46 PM)Вукашин Петковић Пише:  Наведите назив драме коју је написао краљ Милан и под којим се именом потписао као аутор?
Ово је баш ексклузивно!
А јел се зна ко је написао песму ''Мој Милане, кад у војску пођеш''?
Одговори

(04-02-2017, 09:46 PM)Вукашин Петковић Пише:  Наведите назив драме коју је написао краљ Милан и под којим се именом потписао као аутор?
Ништа док не дође поручник Јанковић. Он ово зна сигурно.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Знао и заборавио. Ово је,опет, из неке архиве Политике. А да гледам тамо, није фазон.
Био сам на Германовој сахрани, али нисам могао да се сетим да ли је он лево или краљ Александар и краљица Драга. Нисам одавно ушао у цркву Светог Марка.
Ствари заборављамо, јер остављамо места за важнија сећања. И врло ретко то чинимо свесно.

(04-02-2017, 10:16 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-02-2017, 09:46 PM)Вукашин Петковић Пише:  Наведите назив драме коју је написао краљ Милан и под којим се именом потписао као аутор?
Ово је баш ексклузивно!
А јел се зна ко је написао песму ''Мој Милане, кад у војску пођеш''?

Јел Драгиша?
Одговори

(04-02-2017, 10:47 PM)Бенито Пише:  Знао и заборавио. Ово је,опет, из неке архиве Политике. А да гледам тамо, није фазон.
Није из архиве Политике, ни других новина. Smile
Одговори

И ја сам читао о овоме али не могу да се сетим где. Нисам успео да пронађем одговор. Ако нико не одговори, у скорије време, постави друго питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Вукашине, немој остављати ово питање за сутра. Нема шансе да неко одговори.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Mitic, 56 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним