Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Хаха. Ала читамо wiki ти и ја.
Област Морава.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде Еро.
Одговори

Који четнички командант је био ожењен праунуком хајдука Вељка Петровића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

"Србе више ценим од Хрвата али су ме Срби више пута ујели за срце."

... је изрекао? Rolleyes

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Шумадинац, изгледа да си попио коју љуту. Smile Одговорио сам на твоје питање и поставио друго. Сачекај доћи ће и ово на ред.

(05-02-2017, 07:58 PM)Шумадинац Пише:  "Србе више ценим од Хрвата али су ме Срби више пута ујели за срце."

... је изрекао? Rolleyes
Газда Чича Мите.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(05-02-2017, 08:02 PM)Живојин Мишић Пише:  Шумадинац, изгледа да си попио коју љуту. Smile Одговорио сам на твоје питање и поставио друго. Сачекај доћи ће и ово на ред.

(05-02-2017, 07:58 PM)Шумадинац Пише:  "Србе више ценим од Хрвата али су ме Срби више пута ујели за срце."

... је изрекао? Rolleyes
Газда Чича Мите.

Видосава, жена Баја Станишића.Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Тако је. Ајде нађи сад неко занимљиво.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нема Шумадинца, поставиће питање касније.
Ево једно гимназијско:
Наведите бар три личности, које су пореклом били Срби ( или лично или у првом колену), а који су се налазили на некој светски важној државној функцији? Све три личности морају бити на различитим местима.
Одговори

Не знам како се укуцало двапут.
Одговори

Мислио сам да је ово лаганезе питање.
Одговори

(05-02-2017, 09:01 PM)Бенито Пише:  Нема Шумадинца, поставиће питање касније.
Ево једно гимназијско:
Наведите бар три личности, које су пореклом били Срби ( или лично или у првом колену), а који су се налазили на некој светски важној државној функцији? Све три личности морају бити на различитим местима.
1. Гроф Сава Владиславић.
Па два места празна и то ти је одговор. Smile
Одговори

Гроф Сава
Мехмед- паша
Папа Сикст Пети

Ако неко хоће, нека постави питање.
Одговори

За коју се битку каже да је ,, Српски Ватерло" ?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Земљак, ово је питање за основну школу. Међутим, видиш да нико не одговара. Мислио сам да ћемо успети да издржимо макар до стоте стране, али тешко изгледа. Срби су као клатно на неком старом сату. Брзо се залете у једну, а већ у следећој секунди у другу страну. Нема стрпљења, нема трајања.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 39 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним