Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Тачно! Терај даље...
Одговори

Црњански је писао да један војсковођа ,из Великог рата, ликом, делом и храбрости потсећа на Карађорђа. О коме је реч?

Ево да ти помогнем па идем на заслужен одмор. Тај војсковођа је Вождов потомак. Остао је упамћен по храбрости показаној на Мачковом камену.
Не можеш промашити.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Краљевић Ђорђе Карађорђевић

Ко је био шеф српске делегације на крунисању руског цара Николаја II маја 1896. године?
Одговори

Ово ми се свидело. Низ онако финих фенси, али лаганезе, па онда теже.
Ајде , опет, да пробам напамет као за ону делегацију на Лондонској конференцији. Опет Стојан Новаковић, требало би да је био Спалајковић, радикали су били на влади у Србији, тако да је био неко њихов, можда и Пашић лично?

Ајој, одмах се угризох за језик. То је била тада влада Стојана Новаковића. Остајем при одговору, али не могу да се сетим ко је тада био посланик у Петрограду. Могуће да је водио и министра војног.
Знам да није био краљ Александар Обреновић, јер је био кнез Никола Петровић, а у повратку је требало да дође у званичну посету Београду, јер је ту разних проблема и надања било. Да не дужим, С.Н. сигурно, а за остале нисам сигуран.
Одговори

Jedan general je u pitanju, bio je u to vreme ministar vojni.
Одговори

(07-02-2017, 08:31 AM)Вукашин Петковић Пише:  Jedan general je u pitanju, bio je u to vreme ministar vojni.

Драгутин Франасовић.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Tacno Vlad. Postavi sledece pitanje...
Одговори

Један херцеговачки интелектуални вагабунд и пробисвет предложио је краљу Александру Kaрађорђевићу да у Југославији оствари циљ интегралног југословенства, између осталог, и тако што би се основала нова југословенска религија, па самим тим и нова југословенска црква. Вероватно је себе предложио за поглавара те нове цркве. Како се звао тај човек?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Мислиш на Димитрија Митриновића?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(07-02-2017, 08:31 AM)Вукашин Петковић Пише:  Jedan general je u pitanju, bio je u to vreme ministar vojni.

Па, видиш да сам погодио. Написао сам да је био министар војни. То је у влади С. Н. (94-95) био генерал Драгутин Франасовић.
Иначе, одговор на Владово је тачан, па можеш следеће питање.
Одговори

Бенито ајде постави док не дође Шумадија.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не знам да ли сте о овоме овде расправљали. Ушао сам у фазу питања везе ове и оне историјске личности.
Која је веза краља Милана и српских војвода?
Одговори

Оваква питања су мало зезнута. Треба добро познавати обе стране па донети неки закључак. А добра су јер се ,директан, одговор не може пронаћи на нету.
Покушаћу овако:
Њих петорица су први имали чинове који ,до тада, нису постојали у КС (армијски генерал и војвода).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тачно.
Терај даље.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 32 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним