Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(07-02-2017, 11:46 AM)Шумадинац Пише:  Мислиш на Димитрија Митриновића?

Јесте Мита. Терај даље. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(07-02-2017, 12:07 PM)Бенито Пише:  
(07-02-2017, 08:31 AM)Вукашин Петковић Пише:  Jedan general je u pitanju, bio je u to vreme ministar vojni.

Па, видиш да сам погодио. Написао сам да је био министар војни. То је у влади С. Н. (94-95) био генерал Драгутин Франасовић.
Иначе, одговор на Владово је тачан, па можеш следеће питање.
Izvini, zurio sam jutros, a bio sam i sanjiv, nisam obratio paznju... Smile
Одговори

Ајде Вуле.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Postavi ti, nemam vremena sada, pridruzicu se veceras.
Одговори

Како су се звале ћерке Николе Пашића и за кога су биле удате?
Одговори

Петрослава (Пава)- Стефи Рачић (http://www.pogledi.rs/forum/Thread-biogr...8#pid59668)
Дара- Божидар Пурић.
Ако је тачно постави следеће. Морам да напустим.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Која је веза између Доситеја Обрадовића и Владимира Владимировича Путина?
Одговори

(07-02-2017, 01:44 PM)Бенито Пише:  Која је веза између Доситеја Обрадовића и Владимира Владимировича Путина?

Живот и прикљученија.
Доситеј у тој књизи спомиње извесног монаха кога је упознао у неком фрушкогорском манастиру. Презиме монаха је гласило - Путин. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Они су из истог села и заједно су побегли од куће у манастир Хопово, у жељи да се замонаше. Путина је мајка вратила кући.
Хајде, Влад.

(06-02-2017, 07:36 PM)Бенито Пише:  Нисам сео испред рачунара одавно. Пишем из аутобуса, са улице, ево сад из кафане...
Некад су наши преци правили мобе и тада су мушки причали о историји, политици... Тако сам замислио овај квиз, само у овом модерном облику. Јесте мало теже са стационарним рачунаром, али ....

Романија, размрси ово, да не остане неодговорено.
Одговори

Када је и где подигнут први споменик четницима?
Одговори

(07-02-2017, 05:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  Када је и где подигнут први споменик четницима?

Ако се добро сећам 1943. године, ваљда негде на Гочу или Котленику.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Николај, Влад Алекш, Романија и Вукашин Петковић дугују питања.
Одговори

(07-02-2017, 05:51 PM)Николај Пише:  
(07-02-2017, 05:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  Када је и где подигнут први споменик четницима?

Ако се добро сећам 1943. године, ваљда негде на Гочу или Котленику.
Не, ово је било много пре.
Што се тиче 2. светског рата, први је подигнут у Рашкој, а вероватно други тај на Гочу.
Одговори

Било је о овоме на сајту.
https://www.pogledi.rs/zapis-iz%E2%80%88...-spomenik/

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним