Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Bolje sad, ne znam da l' cu ujutru stici.
Ovih dana se navrsava 139 godina od kako je srpska vojska izbila na Kosovo, jedan odred dosao je do manastira Gracanice, gde je odrzana sluzba u cast srpskog oruzja i kneza Milana i pomen kosovskim junacima. Ko je bio na celu ovog odreda?
Одговори

(08-02-2017, 02:35 AM)Милослав Самарџић Пише:  Која је последња историјски значајна победа Бугара на бојном пољу?
Није директно из српске историје, али индиректно јесте.

Добруџа 1916
Одговори

(08-02-2017, 02:35 AM)Милослав Самарџић Пише:  Која је последња историјски значајна победа Бугара на бојном пољу?
Није директно из српске историје, али индиректно јесте.
Kad su oslobodili Jedrene od Turaka u Prvom balkanskom ratu, zahvaljujuci Stepinoj Drugoj armiji.
Одговори

(08-02-2017, 02:36 AM)Вукашин Петковић Пише:  Bolje sad, ne znam da l' cu ujutru stici.
Ovih dana se navrsava 139 godina od kako je srpska vojska izbila na Kosovo, jedan odred dosao je do manastira Gracanice, gde je odrzana sluzba u cast srpskog oruzja i kneza Milana i pomen kosovskim junacima. Ko je bio na celu ovog odreda?

Онај што је после тога добио чин мајора, у име тога- Воја Танкосић.
Одговори

Ne, ovo je 1878. godine.
Одговори

КидањеКидање:кидање
К'о неко дете, нисам ни прочитао питање до краја.
Ајде, нека остане за неког другог ујутру.
Одговори

(08-02-2017, 02:36 AM)Вукашин Петковић Пише:  Bolje sad, ne znam da l' cu ujutru stici.
Ovih dana se navrsava 139 godina od kako je srpska vojska izbila na Kosovo, jedan odred dosao je do manastira Gracanice, gde je odrzana sluzba u cast srpskog oruzja i kneza Milana i pomen kosovskim junacima. Ko je bio na celu ovog odreda?

Да није Степа Степановић ?
Одговори

Nije Stepa, nije toliko poznat oficir. Ako neko ima knjigu Dusana Babca, "Srpska vojska u ratovima za nezavisnost 1876-1878", tamo se pominje.
Одговори

Дај неку помоћ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Porucnik Milos Sandic je u pitanju. Dajte sledece pitanje za kviz, ja cu veceras da se pridruzim.
Одговори

Ајде Влад или Романија.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-02-2017, 02:44 AM)Бенито Пише:  
(08-02-2017, 02:35 AM)Милослав Самарџић Пише:  Која је последња историјски значајна победа Бугара на бојном пољу?
Није директно из српске историје, али индиректно јесте.

Добруџа 1916
Не, много раније!
Одговори

(08-02-2017, 02:45 AM)Вукашин Петковић Пише:  
(08-02-2017, 02:35 AM)Милослав Самарџић Пише:  Која је последња историјски значајна победа Бугара на бојном пољу?
Није директно из српске историје, али индиректно јесте.
Kad su oslobodili Jedrene od Turaka u Prvom balkanskom ratu, zahvaljujuci Stepinoj Drugoj armiji.
''Захваљујући...'' Smile
Не.
Одговори

Ево једног питања из историје Демократске странке. Ко је био најозбиљнији кандидат за наследника Љубе Давидовића, а стицајем "околности" то никада није постао?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 61 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним