Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не. Битка на Марици 1371. Они су били само посматрачич Српска војска је отишла у Бугарску да сачека Турке, а Бугари су само гледали. Тај српски пораз је прекретница, од њега почиње турско ширење Балканом. Да су се Бугари придружили на Марици, Турци би били враћени у Малу Азију.
Одговори

Ја сам разумео питање да су се Бугари борили, па изгубили битку.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(09-02-2017, 05:00 PM)Бенито Пише:  " Ти, Ђорђе, узе и моје момке да их водиш на Турке?"
" Јесмо ли ми започели рат са Турцима или нисмо? Нема више моји и твоји момци, кнеже Теодосије!!!!"
Дакле, Карађорђе је првог од великаша убио кнеза Теодосија Марићевића. И то кад је Теодосије покушао да убије Ђорђа.
Следеће питање:
Шта повезује Карађорђа и Стеву Жигона?
Одговори

Били су русофили?
Одговори

Не. Жигон је био стаљинофил.
Нешто много очигледније.
Одговори

Ајде људи, једноставан је одговор. Намерно сам нешто лакше, после овог Милослављевог теста о бугарској историји.
Одговори

Јелена. Нисам могао раније да одговорим, ово ми је прво пало на памет.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Претпоставимо да је тачан одговор да не би кочили квиз.
Приликом напада на Калиновик, дец. 44. погинули су ,између осталих, и два официра, који су били на значајним позицијама у ЈВуО. Ко су они?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Хусар и Артиљерац.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Само да покренемо квиз. Ајте даље. Нешто теже ако може.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који официр је био толико вољен међу својим војницима да су га, након погибије 1914. године, носили у ковчегу из борбе у борбу, док им Радомир Путник није наредио: "Аман, сахраните га више"?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Душан Пурић
Одговори

Јесте.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Поред Петра Живковића, још један официр из Краљеве гарде Александра I Обреновића, био је у групи завереника у време Мајског преврата 1903. године, 1906. године под британским притиском, био је међу пензионисаним официрима-завереницима, касније је реактивиран и у балканским ратовима командовао батаљоном а у Великом рату пуком, ко је он?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 63 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним