Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

А који Дражин командант је војвода Вук?
Одговори

Скенџић Василије. I банатски.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не иде изгледа.
Улица Војводе Бране.
Вуле, постави питање.
Одговори

Ко је био "Стари Београђанин" и чије је син био?
Одговори

(10-02-2017, 01:24 AM)Вукашин Петковић Пише:  Ко је био "Стари Београђанин" и чије је син био?

Никола Христић ?
Одговори

Ајде,појасни мало.
Одговори

Да ли има везе са књигом "Записи старог београђанина" Косте Христића чији је отац Никола Христић ?
Одговори

Тачно Коста Н. Христић, син Николе Христића. Терај даље...
Одговори

Кад је отворена прва кафана у Београду, бар оно по званичном податку што знамо, које године ? Назив кафане није познат само година отварања.
Одговори

Дортјол 1522
Одговори

(10-02-2017, 01:47 AM)Бенито Пише:  Дортјол 1522

Да. Служила се само кафа. Јок

Терај даље.
Одговори

А када је и где основано прво позориште, у обновљеној Србији?
Одговори

(10-02-2017, 01:53 AM)Милослав Самарџић Пише:  А када је и где основано прво позориште, у обновљеној Србији?

Их Јок Јоаким Вујић у Крагујевцу. 1835.
Одговори

Жао ми што ово Вулово нисам одговорио, јер ми та књига увек стоји на столу, иако сам је ко зна колико пута прочитао. Култна књига.
Ево једно пошто се Милослав укључио.
Немци су једног дана решили да " очисте" Бањички логор од зида до зида од националиста. Тражили су да се стреља најмање 500 националиста. У том тренутку је у логору било округло 500 затвореника. Човек за везу између Недићеве владе и Немаца, неки Сарапа, сведочио је да је тада Недић пао у тешку депресију, али да је реаговао и да је једино што су успели да број лица сведу на пола, 250 националиста. Они нису стрељани тог дана , него сутрадан.
Да ли неко зна ког датума су требали бити побијени сви четници логораши у логору ДМ?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 57 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним