Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(10-02-2017, 01:57 AM)Бенито Пише:  Да ли неко зна ког датума су требали бити побијени сви четници логораши у логору ДМ?

Одговор на питање не знам, али бих волео ако би неко могао да постави комплетан списак стрељаних на Бањици. Ако уопште постоји такав списак.
Одговори

(10-02-2017, 02:10 AM)ЈВуО-КГ Пише:  
(10-02-2017, 01:57 AM)Бенито Пише:  Да ли неко зна ког датума су требали бити побијени сви четници логораши у логору ДМ?

Одговор на питање не знам, али бих волео ако би неко могао да постави комплетан списак стрељаних на Бањици. Ако уопште постоји такав списак.

Е, мој земљаче.
Иначе, постоје књиге у Архиву Београда у којима се налазе спискови логораша из Бањичког логора, са тачним подацима уласка, стрељања или изласка. Али, то ни близу није коначни списак.
Иначе, одговор на питање је:
Католички Божић 1942. године. После расправе, стрељање је одложено за сутра. Па, је предвече и ноћу 26. децембра стрељано 250 логораша.
Одговори

(10-02-2017, 02:21 AM)Бенито Пише:  Али, то ни близу није коначни списак.

Нажалост очекивао сам овакав одговор с обзиром да знам где живим, али исправиће се и то некад мој поручниче. Мора.

Постави још неко , ти или Вукашин пошто на претходно није било одговора .
Одговори

Краљ Милутин је дизао цркве и манастире неуморно. О томе нико ову децу данас ништа не учи.
Где је добацио најзападније?
Одговори

(10-02-2017, 02:29 AM)Бенито Пише:  Краљ Милутин је дизао цркве и манастире неуморно. О томе нико ову децу данас ништа не учи.
Где је добацио најзападније?

Уф...

Да није манастир Тврдош код Требиња ?
Одговори

Много даље.
Одговори

(10-02-2017, 02:33 AM)Бенито Пише:  Много даље.

То ће морати неко други, на памет ми пада само Манастир Крка из тих западних крајева, али то је после Милутина.
Одговори

Близу си.
Одговори

(10-02-2017, 02:39 AM)Бенито Пише:  Близу си.

Манастир Крупа .

Поред Крупе и Крке има само још један на том подручју.
Одговори

Тако је.
Ајде једно, ниси одавно.
Одговори

(10-02-2017, 02:45 AM)Бенито Пише:  Тако је.
Ајде једно, ниси одавно.

Кез

Како се зове село у околини Крагујевца у коме се налазе три манастира и како се зову ти манастири и како су добили имена односно шта нам каже легенда о тим именима .

Препоручујем да се не користи Википедија јер за један од та три манастира стоји погрешан податак у вези локације на којој се налази.

Не морате ово за имена.Мислим на ову легенду око имена.
Одговори

Јел то беше она легенда о три сестре које су их , наводно, подигле?
Денковац, Ралетинац и Саринац.
Одговори

(10-02-2017, 03:01 AM)Бенито Пише:  Јел то беше она легенда о три сестре које су их , наводно, подигле?
Денковац, Ралетинац и Саринац.

Да. Село је Велике Пчелице.

Изволите поставити следеће.
Одговори

Ако је Крупа најзападнија, докле је краљ Милутин добацио најјужније?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 40 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним