Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Никола, онда одговори и одмах постави следеће питање. Да убрзамо мало.
Одговори

Па фора је да се одговори када не може да се изгугла одговор.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Нисам гуглао, ако на мене мислите. Дајте малу помоћ, погодићу. Мислим да је Калаит у то време мобилисао по Златару. Могуће да је нека његова бригада.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ок, али ово ће одговорити Милослав у поноћ. А ми да се ладимо овде ,док он дође.Smile
Одговори

Ајде питање, па ћемо упоредно оба.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(10-02-2017, 08:02 PM)Живојин Мишић Пише:  Нисам гуглао, ако на мене мислите.

Ма не, мислио сам генерално, на све.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Пошто не помажете, пробаћу овако:
Златиборска бригада, Миломира Коларевића, из Златиборског корпуса , у то време, под Кондоровом командом.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није. Ајд још једном пробај, па ћу да кажем.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да бар знам јесам ли корпус погодио. Ако је Златиборски она је Летећа. У то време и Ваљевски , Милоша Радосављевића, је повећао број војника. Дајте одговор да идемо даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ваљевска бригада капетана Воје Марковића. Командант корпуса је био Нешко Недић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(10-02-2017, 08:37 PM)Николај Пише:  Ваљевска бригада капетана Воје Марковића. Командант корпуса је био Нешко Недић.
Да, Радосавевић је смењен пре битке. Нешко је тада командовао Ваљевским, Гардом и Ајдачићевом бригадом. Може следеће питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде, Жућо.
Одговори

Ево једно питање које нема директне везе са Србима - али ако да Бог и срећа јуначка, имаће. Smile

У холивудским и уопште америчким филмовима, са које стране екрана се по правилу појављују негативни, а са које позитивни ликови?
Одговори

На ком месту се налазила прва зграда ВА у БГ-у?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним