Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Потпуковник, командант 6. ловачког пука, књига ,,Пламен над Београдом". Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Како су војници звали војног трубача?
Одговори

Ајде нешто мало лакше. Smile
Где се налазио Дража јануара 1946. године?
Одговори

У околини Крупња.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(13-02-2017, 03:55 PM)Бенито Пише:  Како су војници звали војног трубача?
Ваши ђедови су сви ово знали. Питао сам исто осниваче Драгачевског сабора трубача. Ниједан није знао, а позивају се на традицију српског ратног трубача. Тешко им било да питају Солунце, којих је тад било много још у животу.
Одговор је- Значар.
Ајде следеће,
Ни у Великом рату није све ишло како треба. Прве ратне године, након победе у Церској бици, једна српска дивизија претрпела је пораз.
Која је то дивизија? Где је то било?
Одговори

(13-02-2017, 06:53 PM)Николај Пише:  У околини Крупња.
Јесте.
Удба наравно тврди супротно, у Рудом, и то је и данас што они кажу ''званична историја''.
Одговори

(13-02-2017, 07:25 PM)Бенито Пише:  
(13-02-2017, 03:55 PM)Бенито Пише:  Како су војници звали војног трубача?
Ваши ђедови су сви ово знали. Питао сам исто осниваче Драгачевског сабора трубача. Ниједан није знао, а позивају се на традицију српског ратног трубача. Тешко им било да питају Солунце, којих је тад било много још у животу.
Одговор је- Значар.
Ајде следеће,
Ни у Великом рату није све ишло како треба. Прве ратне године, након победе у Церској бици, једна српска дивизија претрпела је пораз.
Која је то дивизија? Где је то било?

Тимочка, Чеврнтија.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Тако је.
Ћерај Никола.
Одговори

То су већ лаганица питања, а не оно, како се звао политичар који је у 19. веку живео код Зелене пијаце, пре него што се преселио на Мораву код Сталаћа да би пецао коју рибу...Smile

Нек пита неко други док ја смислим нешто.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ајде, ко год хоће.
Одговори

Ко је командовао српском коњицом током боја на Мишару?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Поп Лука Лазаревић
Одговори

Сети се још једног. Неки дан смо га поменули. Познати дипломата, отац му страдао пре почетка устанка,...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Прота Матеја
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 57 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним