Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Краљ Милутин?
Одговори

(16-02-2017, 06:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  Један српски краљ је јунак Дантеове ''Божанске комедије''. Који?
Sećam se da sam negde u prolazu pročitao da ima veze sa nekim srednjovekovnim srpskim novcem u vreme nekog kralja(ako se dobro sećam bilo nešto o novcu,ali sam ja to odmah video i otišao),e sad,mož' me ubiti ako se setim sa kojim kraljem.
Dok se ja setim,doguraće ova tema do 105. stranice Smile

E daaaaa,lepo reče Pavle,to je Milutin.Eto neko se bolje seća od mene Кез

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Тачан је Павлов одговор. Венеција је спонзорисала Дантеа, а краљ Милутин је уништавао Венецију динаром кованим у сребро.
Павле, можеш да поставиш прво питање.
До тада, ево још једног:
Била је лепа. Планирана је за нешто што није постала. Да је то постала, Србадија би данас изгледала потпуно другачије. Нити је она крива што то није постала, нити би била заслужна за другачију судбину Срба да је то постала. Овако, умрла је далеко од своје земље у дубокој старости.
Ко је она?
Одговори

Прва ми паде на памет Александра, жена Краља Петра II?
Одговори

Не.
Одговори

Јелена Карађорђевић-Романов

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Не.
На добром сте трагу, само пажљиво прочитајте питање.
Одговори

Милица, ћерка краља Николе?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не, али баш си близу.
Одговори

Онда њена сестра Анастасија.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није, не гледај тамо.
Ближе је , код нас.
Одговори

Zorka Karađorđević,žena kralja Petra I,nažalost preminula posle zadnjeg porođaja koliko se sećam.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Није, али и ти си невероватно близу.
Одговори

(16-02-2017, 07:50 PM)Andrejevic Пише:  Zorka Karađorđević,žena kralja Petra I,nažalost preminula posle zadnjeg porođaja koliko se sećam.
Прво сам мислио да је Зорка али последња реченица не одговара опису. Зорка је млада преминула.
Покушаћу последњи пут. Кнегиња Ана или Јелена Савојска.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 68 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним