Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Samo sto ne odgovorih. Knjiga o... Ajte dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(23-02-2017, 04:11 AM)Перун Пише:  Samo sto ne odgovorih. Knjiga o... Ajte dalje.

Милутин Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(23-02-2017, 08:33 AM)Vlad Alekš Пише:  
(23-02-2017, 04:11 AM)Перун Пише:  Samo sto ne odgovorih. Knjiga o... Ajte dalje.

Милутин Smile

Ajde dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(22-02-2017, 10:12 AM)Vlad Alekš Пише:  Да наставимо са Стојадином. Smile

Пре Првог светског рата, Стојадин је мало путовао по Европи, па између осталог боравио је извесно време и у Бечу. Баш тада је неки болесник откопао гроб једног нашег човека и однео покојникову главу. За тај лудачки вандализам оптужени су Стојадин и неки његов другар, заборавих име. Чија је глава у питању?

На ово нико није одговорио.
Оскрнављен је гроб Александра Карађорђевића, сина Карађорђа. То је било 1911. или 1912. Проверићу у енциклопедији. Smile Касније су посмртни остаци пренети на Опленац...

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Idemo dalje.

U srpskoj istoriji bilo je mnogo poznatih porodica. Godinama, neke su nestajale dok su druge nastajale. Njihovi pripadnici, obicno, su nosili prezimena koja su nastala na osnovu imena osnivaca porodice. Jedan poznati Srbin, koji je ziveo u vreme srpskih ustanka, nosio je prezime nastalo od majkinog imena. O kome je rec?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ој војводо Синђелићу, српски сине од Ресаве равне...
Одговори

(23-02-2017, 09:46 PM)Вукашин Петковић Пише:  Ој војводо Синђелићу, српски сине од Ресаве равне...

Takodje i Filip Visnjic. Ajde dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ко је млађи један дан од Драже?
Одговори

(23-02-2017, 10:28 PM)Вукашин Петковић Пише:  Ко је млађи један дан од Драже?

Cetnicki komandant?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-02-2017, 01:24 AM)Милослав Самарџић Пише:  Одговор за Тита је 50% тачан...
Знам за словеначку мајку, али ја сам заиста мислио на нешто друго.
Ако пустимо по страни званичну историју и сматрамо Хрвате измишљеним народом, онда могу се Загорци доживљавати као етнички Словенци...
Одговори

(23-02-2017, 10:30 PM)Перун Пише:  
(23-02-2017, 10:28 PM)Вукашин Петковић Пише:  Ко је млађи један дан од Драже?
Cetnicki komandant?
Није четнички командант, али је позната историјска личност.
Одговори

Da nije Pavle Karadjordjevic?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, кнез Павле.
Терај даље...
Одговори

Konektovan sam sa telefona a baterija mi je pri kraju. Nek postavi neko drugi.

Na punjacu je trenutno. Evo pitanja.

Ko su najpoznatija tri dr iz JVuO?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 62 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним