Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Није.
Одговори

Најбољи из земљописа па можда из српског.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, земљопис, терај даље...
Одговори

Један четнички командант био је ожењен из једне од најугледнијих српских породица. Који је командант и о којој породици је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-02-2017, 09:39 AM)Andrejevic Пише:  
(27-02-2017, 01:45 AM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је прочитао одлуке Берлинског конгреса и где?
Прочитао у Србији.
Da nije Jovan Ristić pročitao u Beogradu ?

P.S. Verovatno nije tačan odgovor,ali da pokušam Smile
Јесте Јован Ристић али није у Београду.
Ево овде лево у врху слике, види се црква, па десно од цркве црвени кров, у тој згради, стара скупштина:
http://www.pogledi.rs/wp-content/uploads...03/109.jpg
Одговори

(27-02-2017, 01:24 PM)Перун Пише:  Један четнички командант био је ожењен из једне од најугледнијих српских породица. Који је командант и о којој породици је реч?

Капетан Драгутин Бојовић, Бојаном Драшковић?
Одговори

Hmm. Dao sam lako pitanje da se odmah odgovori jer sam žurio. Devojačko prezime supruge ovog komandanta je jedna od tri najslavnija iz vremena ustanaka ali i kasnije. Njena majka poreklom je iz jedne kraljevske porodice.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Где ли си ово ишчупао?Smile
Ово има везе са Ненадовићима. Да није Палошевић или Павловић?
Ајде, одговори, ово изгледа нико не зна.
Одговори

Разочарали сте ме. Поготову Милослав јер је писао о том команданту. Поставио сам питање да неко одговори у року од пола минута. Јесу Ненадовићи у питању. Њена мајка је из Петровића, Његоша. Командант корпуса, преживео рат.

Одговориће ово неко. Ајде даље ко хоће.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Пуковник Велимир Пилетић.
Браво за питање.
Одговори

(27-02-2017, 11:02 PM)Бенито Пише:  Пуковник Велимир Пилетић.
Браво за питање.

Ако ми верујеш тражио сам нешто најлакше. Нисам очекивао да буде оволико проблема. Ајде даље. Нађи некога кога нисмо поменули.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Четнички командант, рањаван најмање два пута, преживео затвор, три или четири атентата, а по броју унапређења у виши чин за време рата нема му премца у целој војсци Драже Михаиловића.
Ко је он?
Одговори

Je li ga jednom ranio Vučko?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 46 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним