Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Branko Radicevic?
Одговори

(01-03-2017, 12:04 AM)Вукашин Петковић Пише:  Branko Radicevic?

Тако је.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Док не дође Вуле, једно за ранораниоце.
Божија или очева рука паде на раме једног дечака и одреди га да буде коњоводац славнога госта. И то одреди његову судбину. Сапутници бацише узгред и понеку реч. Славни човек брзо увиде бистрину дечакову. Замоли оца да му да сина на старање. Дечак поче да учи школе са закашњењем, али убрзо превазиђе све из своје школе, па града, па читаве области. Оде на далеке универзитете, а убрзо пред њим занемеше и његови професори. После силних мука српских дошао је поново код свог ментора и био му десна рука. Али ни то није потрајало, због још веће несреће. Прокрстари поново Јевропу, уз помоћ ментора, и баш кад несрећа стаде, крену назад да настави започето своје дело и још веће дело свога ментора. И баш тада, самртни час га је омео. Још увек млад, оставио је свога ментора да жали што таквог наследника никад неће наћи. Оставио је и верну љубу, кћер, и двојицу синова који ће остати много упамћенији и славнији од њега, а у ствари, били су обичне гњиде.
Ко је овај српски научник?
Одговори

Izgleda da ne znamo ovo. Poznata mi je prica, ajde pomogni malo. Ako neko hoce neka postavi pitanje dok se Benito ne pojavi.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Бенито је увек ту.Тужан
Живео је на прелазу векова. Пола-пола. Бавио се наукама, које су мултидисциплинарне, пола природне, пола друштвене.
Одговори

Uzivo prenos, Krcunu i Lazarevicu polozeni venci na spomenik.

Posto nemam pomoc publike moram opet iskoristiti pomoc prijatelja.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јевто Дедијер.
Ајде даље.
Одговори

,, Rodjen " je ubijen na isti praznik. O kom srpskom junaku, iz vremena ustanaka, je rec?

Benito, cim si napisao ovo gnjide znao sam da su crveni ali nikako da pronadjem ko je u pitanju. Iskreno, nisam ni cuo za Dedijerovog oca.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-03-2017, 08:27 PM)Перун Пише:  ,, Rodjen " je ubijen na isti praznik. O kom srpskom junaku, iz vremena ustanaka, je rec?
Станоје Главаш?
Одговори

Kad si ti netacno odgovorio. Ajde dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

"...Позивам све војнике, а нарочито старешине да се угледају на нашег Министра, беспримерног сина нашег народа, ђенерала Дражу Михаиловића и да следе за његовим примером. Његов дух, мора бити и наш дух. Његов циљ је и наш циљ. Дан слободе није далеко... Све за Краља и Отаџбину!"
Речи су?
Одговори

Војвода?
Одговори

Није, да помогнем, наредба се односи на Југословенску војску ван Отаџбине, лета 1943. године, реч је о заступнику министра војног.
Одговори

Ђенерал Петар Живковић?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 55 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним