Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Нити је Скопље, нити је Википедија.
Одговори

Odgovori i daj sledece.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: 1378509_faksimil-prve-stranice-zapisnika...4%87am.jpg]

Имате овде исказ Недића дат комунистима. А тачан одговор и даље не знам. Smile

http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1378509
Одговори

Прво, хвала ЈВуО ( промени ник да можемо нормално да те ословљавамоSmile)што је ово поставио и свима другима који су покушали да одговоре. Овај Недићев исказ, под условом да је он ово уопште и рекао, је пример како се искази овог типа не смеју узимати као релевантан историјски извор. О томе је Самарџић, најчешће у случају Драже Михаиловића, говорио , али ми и даље, па и код школованих историчара константно видимо ту грешку.
У овом случају, ако је стварно Недић дао ове одговоре, и на прво и на друго питање је слагао. Ако овај иследник ОЗН-е или војни комунистички тужилац нису то могли да схвате, озбиљан историчар би одмах видео да је одговор на друго питање чиста лаж из низа разлога. Дакле, није било капитулације, Недић је Обавештајном одељењу Врховне Команде, чији је Калафатовић шеф, био познат као пронемачки официр и сигурно са њим не би разговарао, зашто Недић није Калафатовића извукао из Оснабрика кад је многе друге генерале избавио и тако даље, и тако даље.... Заправо, Недић није ни видео генерала Калафатовића, нити је од њега сазнао за " капитулацију".
Ни одговор на прво питање није тачан. Недић не да није видео Пале, него није ни прешао Дрину.
А, ево шта је одговор.
Недић је 16. априла 41. године у Новом Пазару. Можда и претходног дана. Сместио се у једном хотелу. Ту је позвао свог пријатеља Хасан бега Звиздића да дође из Сјенице. Овај је то и учинио сутрадан. Нисам сигуран за место, дакле, или у самом Новом Пазару или у Дугој Пољани, Милана Недића, пресвученог у цивилно одело , у друштву Звиздића, пронашао је обавештајни официр Вермахта и обезбедио му аутомобилски превоз за Београд. Недић у цивилу у Београд стиже у ноћи између 18. и 19. априла , својој кући. Недић није одмах постављен за председника квинслишке владе из више разлога, за које треба више простора да би се објаснило. О томе неки други пут. Оно што је занимљиво је да су се у истом периоду, дакле на крају АР, на истом подручју налазили и неки агенти британске војске.
Дакле, сетимо се књиге професора историје Југославије, др Јована Марјановића, Дража Михаиловић између Британаца и Немаца. Та књига је требала да замаже очи српском народу и баци сенку на велику личност Драже , и да га испрља наводном издајом. Праве личности за ту књигу су три: кнез Павле, Милан Стојадиновић и оно што ће многе изненадити, Милан Недић. У том правцу, ако имају жеље и храбрости, требају истраживати млади историчари.
Толико засад о овој теми. Надам се да вам је одговор на питање био занимљив.
Одговори

Песник из познате српске породице. Његова мајка и супруга, такође, су из познате породице. Сестра му је била удата за познатог политичара. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Milan Rakic
Одговори

Ово је било лако. Само да покренемо квиз. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Sta povezuje ovogodisnji Vaskrs i onaj iz 1944. godine, kada je bilo anglo-americko bombardovanje Beograda?
Одговори

(02-03-2017, 10:36 PM)Вукашин Петковић Пише:  Sta povezuje ovogodisnji Vaskrs i onaj iz 1944. godine, kada je bilo anglo-americko bombardovanje Beograda?

Је ли се и тад поклапало да на исти дан пада и православни и католички? И 44. и сад Васкрс је 16-ог априла.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Tako je, pravoslavni Vaskrs i 1944. i 2017. pada 16. aprila, teraj dalje...
Одговори

(02-03-2017, 10:54 PM)Вукашин Петковић Пише:  Tako je, pravoslavni Vaskrs i 1944. i 2017. pada 16. aprila, teraj dalje...

Син једног четничког команданта добио је име по свом оцу. О ком команданту је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Vucko Ignjatovic
Одговори

Јесте.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Hahahahaha,ovde samo gosn. Perun i gosn. Vukašin komuniciraju,mi ostali se uspavali Smile Јок

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним