Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(08-03-2017, 02:27 PM)Перун Пише:  
(08-03-2017, 11:46 AM)Перун Пише:  Добио је надимак по селу у коме се родио, као дете, рањен је у првом устанку, касније је био оптужен и помилован. Његов допринос, у погледу културе и историје, је од великог значаја за нашу земљу. О коме је реч?

Ајмо, ово није тешко. Имао је свој универзитет.

Kolarac?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Да. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево мене док се Влад пробуди.Smile

Отац једног ,, народног хероја " учествовао је у свим ратовима, 1912- 1945. Био је активан и након завршетка Великог рата као и у каснијем, међуратном, периоду. За време ДСР сви су се ,, отимали око њега " али остао је веран својим идеалима и за њих је и погинуо. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-03-2017, 12:02 AM)Перун Пише:  Избаци овде кад изађе да одгледам.

Одговори

Хвала ти брате. Ајде одговори на питање. Треба ли помоћ каква?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-03-2017, 06:32 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(08-03-2017, 12:02 AM)Перун Пише:  Избаци овде кад изађе да одгледам.


Ово је једно од најбруталнијих разваљивања које сам видео на нашим телевизијама. Пре свега, због тога што је Лазански годинама држао монологе на телевизијама, са обиљем нетачних података, па чак и класичних лажи, а нико му се није супротставио. Временом , као и сви комунисти, почео је сам да верује у оно што лупета. А, нарочито је био иритантан , што је годинама упадао у реч људима који би само поменули у негативном контексту комунисте или Броза лично. Тада би лепо васпитани људи ућутали и Лазански се бусао и сам убеђен да је у праву.
Е онда је налетео на за њега несагледиви интелектуални зид и распастрмио се посред емисије.
Одговори

Ајде БЕНИТО. И други син му је био у партизанима. Никад им се није прикључио и ако су му то нудили. Њихови су га и убили.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Отац Павла Ковачевића. Не пада ми нико на памет.
Помози, ако није.
Одговори

Највише треба да те асоцира ово да је био активан у једном догађају након ПСР. Након тога је емигрирао и касније је био помилован. Сад не можем промашити.

Нисам одгледао емисију до краја. Реци ми нешто невезано за квиз пошто познајеш садашњу ситуацију доста боље од већине нас (поготову мене). Изузев Протића, који су још српски интелектуалци који могу нешто променити у овој земљи?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нисам ни ја до краја погледао емисију,још 40-35 минута да погледам.
Једино што ми изазива посебно запажање је то када је господин Протић рекао да је Србија прихватила СВЕ УСЛВЕ УЛТИМАТУМА,а у нашим уџбеницима пише другачије.Постоје ли нека документа у архивима за то да ли смо прихватили то да нам АУ полиција истражије о убиству на нашој територији или нимсо.

Можда би за ово чак било и адекватно покренути нову тему,а не овако успут на квизу.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(08-03-2017, 07:44 PM)Перун Пише:  Највише треба да те асоцира ово да је био активан у једном догађају након ПСР. Након тога је емигрирао и касније је био помилован. Сад не можем промашити.

Нисам одгледао емисију до краја. Реци ми нешто невезано за квиз пошто познајеш садашњу ситуацију доста боље од већине нас (поготову мене). Изузев Протића, који су још српски интелектуалци који могу нешто променити у овој земљи?

Реци ко је. У послу сам неком, тако да не могу да стигнем да размислим, а нико други неће ни да покуша.
Што се тиче питања за Милана, нама само Бог може да помогне.
Одговори

Ајде немој се срамотити. Зеленаш познати.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-03-2017, 08:33 PM)Andrejevic Пише:  Нисам ни ја до краја погледао емисију,још 40-35 минута да погледам.
Једино што ми изазива посебно запажање је то када је господин Протић рекао да је Србија прихватила СВЕ УСЛВЕ УЛТИМАТУМА,а у нашим уџбеницима пише другачије.Постоје ли нека документа у архивима за то да ли смо прихватили то да нам АУ полиција истражије о убиству на нашој територији или нимсо.

Можда би за ово чак било и адекватно покренути нову тему,а не овако успут на квизу.

Све је тачно што је Протић рекао, од А до Ш, осим ово за Вељковића. Није тачно да се обогатио на мењању валуте из круне у динар. То је неутемељена интрига на једног изузетно поштеног човека.
Што се тиче ултиматума, и Пашић и Протић су знали да је рат неминован, шта год одговоре. Тако је Стојан и конципирао одговор и тачно је ово што Милан каже.За више, отворите тему.
Вратимо се овде квизу и без оваквих излета.
Одговори

(08-03-2017, 04:47 PM)Перун Пише:  Ево мене док се Влад пробуди.Smile
Отац једног ,, народног хероја " учествовао је у свим ратовима, 1912- 1945. Био је активан и након завршетка Великог рата као и у каснијем, међуратном, периоду. За време ДСР сви су се ,, отимали око њега " али остао је веран својим идеалима и за њих је и погинуо. О коме је реч?
Крсто Зрнов Поповић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним