Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Тако је. Кад год мислим да ћете лако погодите останемо ваздан. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Први витезови Карађорђеве звезде у Другом светском рату одликовани постхумно од стране краља Петра II, њих петорица, били су?
Одговори

Да нису то 5 погинулих пилота од укупно 11 колико их је погинуло 6. априла ?

Иначе,требало је све појединце постхумно одликовати за јунаштво:и пилоте и пешадију и тенкисте и инжињере и артиљерце и морнаре(укључујући и подморничаре)

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Нису пилоти.
Одговори

Изменио си питање и потпуно си ме збунио. Ајде помогни мало, тешко да ћемо погодити док не дође Бенито. Јесу сви официри, јесу истовремено одликовани или у одређеном временском периоду?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да нису Спасић и Машера, официри што су страдали минирајући наше бродове у Боки?
Одговори

Да, јесу њих двојица.
Одговори

Берић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Берић. Један је погинуо лета 1941. године, а остала двојица у зиму 1941. године.
Одговори

Мишић и Фрегл? Мислио сам да је и Божидар Жугић али он је у априлу. Онда Мисита?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тачно, терај даље...
Одговори

Изменио сам поруку. Је ли Мисита?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте, терај даље...
Одговори

Познати научник, министар, професор, посланик, члан неколико познатих српских друштава,... Син му је био хемичар, ћерка сликарка, удата за познатог економисту, политичара и министра. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним