Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-03-2017, 11:09 PM)Вукашин Петковић Пише:  Који четнички официр је смакао највише Ознаша?
Јел ја имам право да одговорим? Smile
Одговори

Наравно! Smile
Одговори

Ово је одлично питање.
Ајде, пошто нема М., помози мало. Да ли је тај официр деловао за време рата са ове или оне стране Дрине?
Одговори

(12-03-2017, 01:17 AM)Бенито Пише:  Ово је одлично питање.
Ајде, пошто нема М., помози мало. Да ли је тај официр деловао за време рата са ове или оне стране Дрине?
Са ове, Шумадијска група.
Одговори

Неки Ацин? То мора да је из Бељаковићеве књиге?
Немојте вас двојица да користите овај квиз за рекламу.Smile
Одговори

Je li Gorska Azdaja iz CG?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(12-03-2017, 01:42 AM)Бенито Пише:  Неки Ацин? То мора да је из Бељаковићеве књиге?
Немојте вас двојица да користите овај квиз за рекламу.Smile
Није Ацин, био је код Музикравића, а после рата је ''скидао'' ознаше, јер је био одличан стрелац. И препознавао их је одлично. Јер ишли су са сељацима обучени у сељачка одела, али он увек погоди правог.
Капетан Милутиновић.
Одговори

Није
Одговори

U kojoj jedinici je on bio?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Код Вука.

(12-03-2017, 01:45 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-03-2017, 01:42 AM)Бенито Пише:  Неки Ацин? То мора да је из Бељаковићеве књиге?
Немојте вас двојица да користите овај квиз за рекламу.Smile
Није Ацин, био је код Музикравића, а после рата је ''скидао'' ознаше, јер је био одличан стрелац. И препознавао их је одлично. Јер ишли су са сељацима обучени у сељачка одела, али он увек погоди правог.
Капетан Милутиновић.

Вуле, да ли је тачно ово?
Одговори

Капетан Милутин Милутиновић из Багрдана, командант Прве и Друге лепеничке бригаде Другог шумадијског корпуса, Летеће бригаде Првог шумадијског корпуса, а у Босни Јуришног одреда при Врховној команди.
Дајте следеће питање...
Одговори

Е, сад кад Милослав забибери.
Одговори

(12-03-2017, 01:51 AM)Вукашин Петковић Пише:  Капетан Милутин Милутиновић из Багрдана, командант Прве и Друге лепеничке бригаде Другог шумадијског корпуса, Летеће бригаде Првог шумадијског корпуса, а у Босни Јуришног одреда при Врховној команди.
Дајте следеће питање...
Да, био је у оба шумадијска корпуса.
Одговори

(12-03-2017, 02:06 AM)Бенито Пише:  Е, сад кад Милослав забибери.
Шта да забиберим, ајде нешто лако: Која је највише кота старог царског друма кроз Србију. И иначе, од БГ до Цариграда.
Барем према Кашанину. Smile
МАда колико ми је познато мора да је Кашанин у праву.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним