Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(14-03-2017, 12:26 PM)Перун Пише:  
(14-03-2017, 01:46 AM)Перун Пише:  Poznati srpski knjizevnik, predsednik vlade i general bili su pasenozi (ozenili tri sestre). Ko su oni?

Ово је остало. Ево помоћи. Председник владе у време КС и код Обреновића и код Карађорђевића. Књижевник је познат по својој ,, глави ", генерал није много познат. Довољна су вам ова двојица.


Јован Авакумовић и Милован Глишић?
Одговори

Трећи је генерал Мостић. Изволи Павле.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Како се један поред другог могу наћи Св. Сава, Милош Обилић, Краљ Александар I Карађорђевић, Краљ Петар I Карађорђeвић....?
Одговори

(14-03-2017, 12:51 PM)Павле Пише:  Како се један поред другог могу наћи Св. Сава, Милош Обилић, Краљ Александар I Карађорђевић, Краљ Петар I Карађорђeвић....?

Вероватно неке слике. Је ли на Опленцу?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ал баш у непосредној близини Smile
"Лицем у лице".
Одговори

Ордење?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Вјероватно код бога Перуна или Зевса ал ми нисмо схватили трик питање Smile
Одговори

Која наша четири манастира су царске лавре?
Одговори

(14-03-2017, 04:19 PM)Перун Пише:  Ордење?

Tako je.
Одговори

Ајмо нешто весело. Наведите једну четничку свадбу: младожењу (не мора против кога се оженио), кума и девера. Милослав нека препусти другима да одговоре.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јанко Туфегџић и Зора Новаковић, кум Драгослав Рачић.
Има и она свадба Гојка Ајваза, девер беше Благоје Ковач.
Милутин и Бранка, кум Чича, девер Драгутин......
И тако даље.
Одговори

Te tri sam se i ja setio. Ajvazu je kum bio Musulin. Ajde dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-03-2017, 05:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  Која наша четири манастира су царске лавре?

Хиландар, Студеница, Жича и Свети Архангели код Призрена?

У Француској, на Сорбони, крајем 19 века, постојала је расправа око кредибилитета доктората и уведен је посебни докторат само за француско образовање, где су јасно постављени постулати и степеници како се може постати доктор наука. Ово је , вероватно, најтежи начин доласка до докторске титуле у историји образовања.
Међутим, један Србин је, већ, 1897. године, само три године након увођења новог правила, стекао право да брани докторску тезу. Учинио је то на бриљантан начин и добио највишу оцену. Он је први Србин, ПРАВИ француски доктор наука.
Ко је овај српски научник?
Одговори

(14-03-2017, 09:58 PM)Бенито Пише:  У Француској, на Сорбони, крајем 19 века, постојала је расправа око кредибилитета доктората и уведен је посебни докторат само за француско образовање, где су јасно постављени постулати и степеници како се може постати доктор наука. Ово је , вероватно, најтежи начин доласка до докторске титуле у историји образовања.
Међутим, један Србин је, већ, 1897. године, само три године након увођења новог правила, стекао право да брани докторску тезу. Учинио је то на бриљантан начин и добио највишу оцену. Он је први Србин, ПРАВИ француски доктор наука.
Ко је овај српски научник?

Михаило Петровић Алас ?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним