Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Хехехехе.....
Прво сма хтео да вас питам како се звао један топ који је користила војса КЈ,али нићу да вас мучим.

Ајде овако просто.
По плану "Р-41" колико је укупно требало мобилисати дивизија(значи све укупно) ?
И колико их је било на положајима 6. априла 1941 ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Преко 30 пешадијских и коњичких и неколико одреда. Мобилисано је 11 дивизија и оне нису биле комплетне.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тачно !
28 пешадијских,3 коњичке(а у свакој коњичкој дивизији се налазило доста моторизоване пешадије) и 35 независних пукова.16 пукова је било на граничним утврђењима,а 19 било организовано у одреде.
А само 11 непотпуних дивизија су биле на положајима.

Ајде даље Перуне.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Ajde malo da te mucim.

U kom puku i armiji je bio Draza kada je ranjen na Solunskom frontu?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-03-2017, 10:56 PM)Перун Пише:  Ajde malo da te mucim.

U kom puku i armiji je bio Draza kada je ranjen na Solunskom frontu?
1. Армија,Вардарска дивизија,е сад који тачно пук,то морам да истражујем.

Загуљен си ти човек Перуне Кез

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Прва армија код Мишића, Вардарска дивизија. Прочитај па види који је пук. Ајде даље.

[Слика: pohvala.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-03-2017, 11:30 PM)Перун Пише:  Прва армија код Мишића, Вардарска дивизија. Прочитај па види који је пук. Ајде даље.

[Слика: pohvala.jpg]
Заправо сам већ прочитао који је био пук,али сам чекао прво твој одговорм.

Е овако.
Овај човек је нажалост непознат у нашој историји.Његова сестра је била удата за познатог научника.И он сам је био научник.Први је поставио тезу о дублицирању ћелија,тј. о стварању вештачких ћелија.Студирао је у Руској Империји,био је потом мобилисан у АУ војску где је супео да пређе код Руса.Руси су га запослили у болници где је наставио са својим пројектима.Након пада Руске Империје остао је у СССР-у.Одбранио је своју тему о вештацком дублицирању ћелија.
Ко је био овај човек ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Постављао сам већ питање о Милошу Марићу. Бенито одговорио. Дај друго.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Шок Шок Шок Шок
Нисам у току Смарање бре

Уффффффф.......

Био је генерал.Био је ађутант једног краља.Када би тај краљ ишао на путовања,на пикник или било где другде,обожавао је да са њим путује и тај генерал.Када би краљ приликом вожње сањао кошмар и нагло се пробудио из сна,ухватио би тог генерали и причао са њим о лепом времену.
Ко је био тај генерал ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Je li Panta Draskic?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није.
Али си близу,и овај и Панта су били Александрови ађутанти.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Onda Hadzic.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јок.
Али на добром си путу.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Onda majstor Pera Zivkovic.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним