Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Андрејевић је на реду.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде опет о неком генерали,али сад врло просто.

Који генерал је био изасланик краља Александра I на прослави десетогодишњице Топличког устанка 1927.

Постоји и видео,а и ја сам правио видео о томе,само је мој краћи и мизичка подлога је друга.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Божидар Терзић.

Нема Андрејевића. Ево питање.

Потиче из познате официрске породице из оба рата. Учествовао је у ратовима против Турака и Бугара где је одликован и тешко рањаван. У рату против Бугара успео је да сачува српску заставу али је пао у бугарско заробљеништво где је, због показане храбрости, лечен и враћен у отаџбину. О ком јунаку је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мајор Михаило Катанић
Одговори

Да, ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нећете замерити, дуго ме није било, па да поставим неко питање.
Један српски град је опкољен од Турака. Сви становници су се повукли у оквире зидина града, а све грађевине изван зидина су срушене и затрпане, да не би послужиле Турцима при нападу на град. О томе се сазнало, случајно, неколико векова касније. У том рушењу , срушена је и једна задужбина Немањића.
О ком граду се ради?
Одговори

(18-03-2017, 10:16 PM)Бенито Пише:  Нећете замерити, дуго ме није било, па да поставим неко питање.
Један српски град је опкољен од Турака. Сви становници су се повукли у оквире зидина града, а све грађевине изван зидина су срушене и затрпане, да не би послужиле Турцима при нападу на град. О томе се сазнало, случајно, неколико векова касније. У том рушењу , срушена је и једна задужбина Немањића.
О ком граду се ради?

Куршумлија ?
Одговори

Не. Бар је неко покушао.
Трик је у томе да је та задужбина била, заправо, римокатолички самостан. Самостан, гробље где су се сахрањивали сви становници тог града, и остале срушене грађевине, пронађени су , тек, 1954. године.
Иначе, Турци нису освојили град.
Одговори

Плоче, данашња Хрватска ?
Одговори

Ма, јок.
Кандински рат, ако знате .....
Одговори

Ма знамо, како не би знали. Smile
Ајде бре нека лакша питања. Немој да постављам број пушке тог и тог четника.
Одговори

Град има четири улице и дан-данас, и налази се у Црној Гори, а има два сукобљена клана која стоје иза свих могућих криминалних убистава у задње две године у Београду, Новом Саду...., бар тако пишу новине. Може ли сад?

Одговор је - Котор. Ради се о ретком случају да је неко од Немањића био задужбинар у духу римокатоличке вероисповести. Ради се , наравно, о краљици Јелени Анжујској.
Ајде, Милославе, видим да си ту, постави неко за неку бомбу.Smile
Одговори

Jedan knjizevnik bio je komandir jednog voda u kome je bio jedan srpski pesnik. To je bio Srpsko-bugarski rat. Ajmo omladino, recite knjizevnike.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Branislav Nusic i Vojislav Ilic, proveli neko vreme u Jagodini, bas u tom periodu.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним