Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Da. Ćeraj dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Учестовала је у Првом балканском рату у четничком одреду Воје Танкосића, ратовала је и против Бугара у Другом балканском рату на Страцину, Говедарнику, Кратову, где је први пут рањена, рањавана је неколико пута и у Великом рату, на Ади Курјачици када је препивала Дрину и уходила непријатеља, једина се жива вратила, одликована је Карађорђевом звездом са мачевима, из ових ратова изашла је са дванаест одликовања и чином потпоручника, који је добила на Солунском фронту, за изузетне ратне заслуге, о коме се ради?
Одговори

Мени на памет падају само Софија Јованови и Милунка Савић.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Није ни Милунка, ни Софија, реч је о трећој особи, о којој се нажалост мало зна.
Одговори

Јел она пореклом из Србије или из Црне Горе ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Колико ми је познато из Србије.
Одговори

Natalija Bjelajac?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није ни Наталија, реч је о Мари Петровић, познатој као Мара Комита. Терајте даље...
Одговори

Navedite ime nekog od konja koji su pripadali Drazi tokom rata.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Golub
Одговори

Да. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ком високом официру је коњ одгризао прст? Smile
Током рата, побеснео коњ...
Мислим на Дражиног официра.
Одговори

Дајте неку помоћ. Тешко да ћемо погодити.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-03-2017, 08:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Читао си?
Ајде убеди ме да прочитам. Smile
Ја сам скоро поново читао ''Скакавце...''

Нисам читао "Златно руно". То сам оставио за пензију, па лагано... Smile

Ближе се председнички избори, српска скупштина је замрзла свој рад. Ево једног питања из историје српског парламентаризма. Која странка је почела са првим озбиљнијим опструкцијама скупштинских седница?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 41 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним