Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Samostalna radikalna?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-03-2017, 08:53 AM)Перун Пише:  Samostalna radikalna?

Јесте, то су били самосталци. Имали су у својим редовима доста адвоката који су били прекаљени по судницама...
Перуника, терај даље. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Заузет сам до вечерас. Ајде ко год хоће.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-03-2017, 11:28 PM)Перун Пише:  Дајте неку помоћ. Тешко да ћемо погодити.
Са`ће поручник то очас да погоди...
Одговори

Је ли био командант корпуса?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-03-2017, 11:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ком високом официру је коњ одгризао прст? Smile
Током рата, побеснео коњ...
Мислим на Дражиног официра.

Илија Орељ.
Одговори

Е, бре поручниче...
То је био пуковник Драгослав Павловић.
Одговори

(20-03-2017, 09:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  Е, бре поручниче...
То је био пуковник Драгослав Павловић.

Негде смо ово помињали или сам прочитао у Вашој књизи. Нисам могао да се сетим. Ајмо питање ко је расположен.

Био је ратник, војвода, књижевник, човек који је писао историју и сабљом и пером иако се описменио тек у 50-им годинама живота. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Марко Миљанов

(20-03-2017, 09:13 PM)Милослав Самарџић Пише:  Е, бре поручниче...
То је био пуковник Драгослав Павловић.

Нисам био сигуран између њих двојице,.А није била фора да проверавам..Smile
Одговори

Да. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Била је кћи свештеника, а један од браће био је врло угледна личност Србије свога доба. Она је оставила дубок траг у историји другог народа и државе. Тамо се први пут и удала и подржавала свога мужа. И после његове смрти, за тај народ радила је пионирске подухвате.Након што је протерана у Србију, наставила је своју борбу. Удала се и други пут. Иако је умрла почетком 20 века, фонд који је оставила наставио је одлично да ради и добацио је до Другог светског рата.
Како се звала ова знаменита Српкиња?
Одговори

Нека од оснивача Кола српских сестара? Савка Суботић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не.

Тај други народ видео је прву штампарију у својој земљи захваљујући њој.
Одговори

Одговор је Наталија Петровић Каравулова.
Ајде даље.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним