Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

У време Косовског боја , у Србији се појавио ​један нама братски народ. Непосредно након битке, основали су манастир на једној планини. Братство је у неким историјским тренуцима било изузетно бројно. Занимљиво је да је манастир живео до пред саму побуну Срба , познатију као Кочина крајина. Дакле, трајао је готово колико и читав период владавине Османске Турске над Србима. Турци су манастир уништили 1792. године. Црква је обновљена у време српско-турских ратова 1876-77. Међутим, век касније, црква је напуштена. Последња адаптација је урађена 1992. године, али у њој данас не бораве свештена лица, осим једном годишње.
Који народ је подигао овај заборављени манастир? Где се он налази?
Под којим именом је запамћен?
Одговори

(22-03-2017, 12:04 AM)Бенито Пише:  У време Косовског боја , у Србији се појавио ​један нама братски народ. Непосредно након битке, основали су манастир на једној планини. Братство је у неким историјским тренуцима било изузетно бројно. Занимљиво је да је манастир живео до пред саму побуну Срба , познатију као Кочина крајина. Дакле, трајао је готово колико и читав период владавине Османске Турске над Србима. Турци су манастир уништили 1792. године. Црква је обновљена у време српско-турских ратова 1876-77. Међутим, век касније, црква је напуштена. Последња адаптација је урађена 1992. године, али у њој данас не бораве свештена лица, осим једном годишње.
Који народ је подигао овај заборављени манастир? Где се он налази?
Под којим именом је запамћен?

Дај де неку помоћ. Smile

Турци су дуго владали на овим нашим балканским просторима. У току њихове окупације једна колонијална сила је почела да шаље своје бродове на обале источног Јадрана и обале данашње Албаније, а све са циљем успостављања нових колонија. Чак су имали идеју да српско становништво дижу на устанак против Турака. Због отпора Млетака и Турака то надирање је спречено, па се та држава окренула неким другим деловима света. Која држава је у питању?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-03-2017, 12:04 AM)Бенито Пише:  У време Косовског боја , у Србији се појавио ​један нама братски народ. Непосредно након битке, основали су манастир на једној планини.
Који народ је подигао овај заборављени манастир?

Јермени.
Одговори

Тако је. Ради се о манастиру Јерменчић на планини Озрен, између Алексинца и старог Соко града.
Брадо, немој сад да побегнеш, а да не поставиш питање.
Одговори

Ту сам, питаћу два па на које се прво одговори;
-у другој деценији 18 вијека је основан још један Манастир у Славонији, као метох Манастира Ораховица; који је то Манастир?
-гдје је тачно ратовао Петар Карађорђевић за вријеме устанка у БиХ?
Одговори

(22-03-2017, 11:05 AM)Брада Пише:  Ту сам, питаћу два па на које се прво одговори;
-у другој деценији 18 вијека је основан још један Манастир у Славонији, као метох Манастира Ораховица; који је то Манастир?
-гдје је тачно ратовао Петар Карађорђевић за вријеме устанка у БиХ?

Ово прво немам представу. Ово друго - у Херцеговини?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

1. Можда манастир Свете Ане?
2. Околина данашњег Мркоњић града?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(22-03-2017, 08:33 AM)Vlad Alekš Пише:  Турци су дуго владали на овим нашим балканским просторима. У току њихове окупације једна колонијална сила је почела да шаље своје бродове на обале источног Јадрана и обале данашње Албаније, а све са циљем успостављања нових колонија. Чак су имали идеју да српско становништво дижу на устанак против Турака. Због отпора Млетака и Турака то надирање је спречено, па се та држава окренула неким другим деловима света. Која држава је у питању?

Дајте одговорите на ово, немојте ме игнорисати. Два дана сам смишљао питање. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-03-2017, 02:44 PM)Vlad Alekš Пише:  
(22-03-2017, 08:33 AM)Vlad Alekš Пише:  Турци су дуго владали на овим нашим балканским просторима. У току њихове окупације једна колонијална сила је почела да шаље своје бродове на обале источног Јадрана и обале данашње Албаније, а све са циљем успостављања нових колонија. Чак су имали идеју да српско становништво дижу на устанак против Турака. Због отпора Млетака и Турака то надирање је спречено, па се та држава окренула неким другим деловима света. Која држава је у питању?

Дајте одговорите на ово, немојте ме игнорисати. Два дана сам смишљао питање. Smile

Да није Краљевина Италија ?
Знам да је Илатија желела Албанију и Јадранску обалу за себе.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(22-03-2017, 03:07 PM)Andrejevic Пише:  Да није Краљевина Италија ?
Знам да је Илатија желела Албанију и Јадранску обалу за себе.

Није Италија. Она је настала доста касније.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-03-2017, 03:14 PM)Vlad Alekš Пише:  
(22-03-2017, 03:07 PM)Andrejevic Пише:  Да није Краљевина Италија ?
Знам да је Илатија желела Албанију и Јадранску обалу за себе.

Није Италија. Она је настала доста касније.
Јаооо,нисам прочитао ово "за време окупација".

Хммммм...
Енглеска ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Оста много не одговорених питања. Ајде једно да одговоримо.

Одликовали су га и Петар и Александар и Мишић. Био је један од највећих јунака Великог рата иако је у њега ушао као подофицир. На крају рата је носио чин, који нису имали ни, неки, 10 година старији официри. О ком јунаку је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Михаило Маџаревић
Одговори

Да. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 76 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним