Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(26-03-2017, 04:08 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милован Рајевац Еркан и Милован Рајевац, фудбалски тренер.

Da.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

На војничком гробљу у париском предграђу Тије, међу 757 једнообразних камених крстова, на којима су исписана на француском језику имена и презимена и чин сваког српског војника, налази се и једна пирамида с полумесецом. Ко је ту сахрањен?
Одговори

(26-03-2017, 04:50 PM)Вукашин Петковић Пише:  На војничком гробљу у париском предграђу Тије, међу 757 једнообразних камених крстова, на којима су исписана на француском језику имена и презимена и чин сваког српског војника, налази се и једна пирамида с полумесецом. Ко је ту сахрањен?

Есад-паша?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Tako je! Teraj dalje...
Одговори

Има је на овој слици са Раковићем и осталим чланицама ЖРОС. Показала је велику храброст за време Дражиног суђења. О којој знаменитој Српкињи је реч?

[Слика: 29-2-ravn-korp-68.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ово ме баш занима, јер колико знам само Видосава Тркуљац је показала велику храброст. Од преко стотину сведока, затражених, одобрен је мали број, а само две жене...
Изгледа да су Видосаву одмах потом убили.
Одговори

Ово је карактеристично питање, вероватно прво до сада тог типа. Аутор питања не зна одговор на њега.Smile

Када је било питање о истакнутим српкињама налетео сам на чланак о овој дами и, сада, не могу никако да га пронађем. Наводно, понудила је да буде стрељана уместо Драже. Покушаћу да пронађем чланак. Ако нико не зна одговор дајте следеће питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Delfa Ivanic?
Одговори

Тачно.Smile

Више пута сам читао о њој на другим чланцима али никако да нађем онај прави на коме је и избачена слика са Раковићем. Тек сам сад успео и видим да си ти одговорио. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ја процјењујем да је Делфа у доба настанка фотографије морала имати преко шездесет година. Не видим такву на слици
Одговори

(26-03-2017, 07:32 PM)luka.luke Пише:  Ја процјењујем да је Делфа у доба настанка фотографије морала имати преко шездесет година. Не видим такву на слици

То је моја грешка. Фотографија се налазила у том чланку али не пише да је Делфа на њој. Наравно, то се и види на фотографији. Лука постави следеће питање ако желиш.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Вукашин ће поставити
Одговори

Какве везе има Делфа Иванић са Обреновићима?
Одговори

Катарина Константиновић и Михаило Богићевић су јој били старатељи.

Писао сам о Богићевићима... Треба ли допуна да се објасни породична веза и Михаила и Катарине са Обреновићима?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним