Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Рођена је , заправо, његова мајка- Шпањолка, у Великом Бечкереку.
Одговори

(01-04-2017, 11:17 PM)Бенито Пише:  Једна од тих Шпањолки је у 19 веку родила једног познатог Србина. Ко је он?

Ђура Јакшић?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Није Ђура. Ђура је био песник, сликар и чувени родољуб.
Овај је политичар и остао запамћен као човек који је волео више неке друге него Србе.
Одговори

Чедомиљ Мијатовић- мајка Рахела, прекрштена у Кристина.
Ајде, Влад, ако си ту, неко питањце..
Одговори

(03-04-2017, 09:01 AM)Бенито Пише:  Чедомиљ Мијатовић- мајка Рахела, прекрштена у Кристина.

То онда значи да му је мајка била шпанска Јеврејка?

Ко је био Мита Кавур?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Јел' Димитрије Петровић, Надеждин отац?!
Одговори

(03-04-2017, 10:31 AM)Бенито Пише:  Јел' Димитрије Петровић, Надеждин отац?!

Јесте Димитрије, али не Петровић, већ Маринковић. Павлов отац. Добио је надимак по Кавуру, талијанском револуционару и оснивачу Ризорђимента.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Evo jedno od mene.

Bio je odlikovan vise puta za ucesce u PSR. U medjuratnom periodu bavio se bankaratvom u politikom. Dugo je bio predsednik jedne opstine. Bio je veoma cenjen u postoban u svome kraju. Za vreme DSR spasavao je i cetnike i partizane od okupatora. Zahvaljujuci njemu stanovnisto i imovina, njegovog kraja, u velikoj meri sacuvani su tokom okupacije. Sa cetnicima se povukao kroz Bosnu i zavrsio u emigraciji. Proglasen je za ratnog zlocinca i oduzeta mu je celokupna imovina.

O kom velikanu je rec?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево једно слично.
Био је одликован више пута за учешће у ПСР. У међуратном периоду бавио с бизнисом и политиком. Дуго је био председник једне општине. За време ДСР спашавао је народ од окупатора и партизана. Са четницима се повукао у Босну и завршио у емиграцији. Проглашен је за ратног злочинца и одузета му је целокупна имовина.
О ком великану је реч?
Одговори

(03-04-2017, 04:03 PM)Перун Пише:  Evo jedno od mene.

Bio je odlikovan vise puta za ucesce u PSR. U medjuratnom periodu bavio se bankaratvom u politikom. Dugo je bio predsednik jedne opstine. Bio je veoma cenjen u postoban u svome kraju. Za vreme DSR spasavao je i cetnike i partizane od okupatora. Zahvaljujuci njemu stanovnisto i imovina, njegovog kraja, u velikoj meri sacuvani su tokom okupacije. Sa cetnicima se povukao kroz Bosnu i zavrsio u emigraciji. Proglasen je za ratnog zlocinca i oduzeta mu je celokupna imovina.

O kom velikanu je rec?

Био је демократа.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде реци.
Одговори

Потпуковник Андрија Јевремовић, председник општине Чајетина. Позната златиборска породица... Његов четнички одред требао је да нападне Ужице али су га црвени предухитрили. На Златибору се о њему прича са великим поштовањем. Током окупације ,, припитомио " je Бугаре на Палисаду. Нису вршили пљачке, силовања и остале нечасне послове који њима доликују. Спасао је део партизанске болнице од немачког стрељања на Златибору. Да се није повукао завршио би као сви остали народни непријатељи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Потпуно сам сметнуо с ума да се повукао са четницима за Босну.
Одговори

(03-04-2017, 10:50 PM)Перун Пише:  Потпуковник Андрија Јевремовић, председник општине Чајетина. Позната златиборска породица... Његов четнички одред требао је да нападне Ужице али су га црвени предухитрили. На Златибору се о њему прича са великим поштовањем. Током окупације ,, припитомио " je Бугаре на Палисаду. Нису вршили пљачке, силовања и остале нечасне послове који њима доликују. Спасао је део партизанске болнице од немачког стрељања на Златибору. Да се није повукао завршио би као сви остали народни непријатељи.
Јел си одговорио на твоје или на моје питање? Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним