Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не.
Ради се о једном од најпопуларнијих песника и дан данас, иако је више од три деценије како није са нама.
Одговори

Radovic?
Одговори

Видиш маестро да ти иде. Јесте, одговор је Душко Радовић.
Ај, сад неко лепо питуваније.
Одговори

Jedna od najznacajnijih licnosti srednjovekovne Srbije, savremenik kralja Milutina. istorija ga je upamtila po jednom velikom delu, iako njegovo svetovno ime nije upamceno. Ko je on bio, i koje je delo u pitanju?
Одговори

Данило, Житије Милутиново.
Одговори

Jeste on. Nije delo iz sfere umetnosti-kulture. Mislio sam na odbranu Hilandara pocetkom 14 veka. Nisam se najpreciznije izrazio mozda.
Ajde postavi.
Одговори

Био је један од најбољих српских новинара свога доба. Један од репрезентативних представника београдског стила. Није радио никад у најпознатијим редакцијама због " погрешног" порекла. Па, ипак млади новинари су редовно читали његове текстове, иако нису обрађивали теме које њих занимају. Ту су се учили правој писмености. И његов деда, и отац, па и син много су познатији од њега у српској јавности.
Прихватио је свој крст, па иако је прекрио својим животом готово читав век, када је умро, догодила се још једна срамота у нашој јавности. Само једна редакција, и то она за коју никад није радио, објавила је некролог посвећен њему.
Ко је био овај часни и велики српски новинар?
Одговори

Stojan Protic, unuk cuvenog radikalskog prvaka Stojana Protica.
Одговори

Знао сам да ћеш се ти досетити. Само је СОС канал објавио некролог поводом његове смрти.
Ајде, Вукашине!
Одговори

Оснивач и управник прве женске школе у Србији у XIX веку, била је?
Одговори

Jelena Anzujska, supruga kralja Urosa I.

Ne videh 19. vek

Ekatarina Djordjevic?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, Катарина Миловук, терај даље...
Одговори

Ajde neko drugi. Nemam baterije vise.Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Био је један од најмаркантнијих људи свога доба. Духовни траг који је оставио, осећа се чак и данас у Српству. Међутим, и поред огромног ангажовања које га је пратило читав живот, као и немирне и нестабилне судбине, нашао је снаге да за собом остави и материјалну задужбину. Та задужбина се налази у његовом родном месту и данас, након толико времена, стоји и служи сврси због које је и направљена.
Ко је овај великан српске историје?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним