Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ко је одлучио да Ндх буде монархија?
Одговори

(13-04-2017, 01:10 PM)Романија Пише:  Ко је одлучио да Ндх буде монархија?

Мусолини. Томислав је дошао из Италије.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(13-04-2017, 07:15 AM)смедерево Пише:  
(12-04-2017, 02:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био први ректор првог универзитета у обновљеној Србији и где се сада налази његов једини споменик?
Атанасије Николић, Београд
Да, али споменик се налази у Крагујевцу, иза ректората, као да је сакривен, па зато рекох нико неће знати где. Мада то је леп паркић (иза ректората).
Био је први ректор Лицеја у Крагујевцу.
Одговори

(12-04-2017, 08:56 PM)Бенито Пише:  
(12-04-2017, 02:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-04-2017, 12:37 AM)Бенито Пише:  Основао је или уздизао конкуренте- градове. Рецимо, Стон, Рисан, Котор, Будву, Петровац, Улцињ....
Ово сам питање поставио, јер ми паде на памет да погледам шта се пише код братије Милогораца о историји ових градова. Видех оно што сам и очекивао. Бришу се Немања и Немањићи из те историје.
Може следеће.
Који од ових градова је основао Немања?
А шта ти мислиш?Smile
Ништа, пошто не знам. Smile
Одговори

Није Мусолини.
Одговори

(13-04-2017, 01:10 PM)Романија Пише:  Ко је одлучио да Ндх буде монархија?

Добро си нас подсетио на ово.

Циано?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Ћано, ваљда је италијански краљ?
Одговори

1. Ваздушне кочнице за возове измислио је и патентирао Србин. Како се звао?
2. Војска Србије данас обележава само један дан везан за Дражине четнике. Који?
Одговори

(13-04-2017, 05:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  1. Ваздушне кочнице за возове измислио је и патентирао Србин. Како се звао?
2. Војска Србије данас обележава само један дан везан за Дражине четнике. Који?

Добривоје Божић.

Дан оклопних јединица?
Одговори

1. Bilo je ovo pitanje. Tacan odgovor.

2. Nije. To je 31. okt.

2. Da nije potapanje broda u Aprilskom ratu?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није ни он. То је извршено ван свих правила.
Одговори

(13-04-2017, 01:10 PM)Романија Пише:  Ко је одлучио да Ндх буде монархија?

Није ваљда Кватерник?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Одговорићу, Павелић је. Можда је дошло до забуне јер је неко тамо поменуо Хитлера, Мусолинија и Павелића али не у контексту овог одговора.
Ћано је обавјестио будућег краља, а позвао га је уствари Павелић, и прогласио краљевину. Да би ово постигао, морао је добити благослов папе, као што је то био обичај у католичком свијету, и пристанак неког тијела Хрватске, али је он то урадио без питања икога.
Одговори

Ево једно од мене.

Навести бар двојицу четничких команданата (тренутно су ми на уму двојица, ако знате више још боље) који су подигли, неки, православни објекат. Где су подигнути ти објекти?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 51 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним