Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не, имали смо 500 ''максима''.
Одговори

(19-04-2017, 12:14 AM)Вукашин Петковић Пише:  Pred pocetak balkanskih ratova imali smo 250 "maksima", verovatno ih je toliko bilo ili nesto manje i 1914. godine.

(18-04-2017, 11:09 PM)Бенито Пише:  Уметност једног српског композитора била је инспирација великим именима светске музике попут Чајковског, Штрауса...
Ко је овај великан српске музике?
Kornelije Stankovic?

Није Станковић.
Милосаве, мислим да си претерао са бројем максима.
Наручено је за сваки пук по један, и толико је стигло. Можда је касније долазило још у попуну, али ова Вукашинова бројка је ближа истини.
Одговори

Мокрањац, Бинички?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Њет
Одговори

(18-04-2017, 11:09 PM)Бенито Пише:  Уметност једног српског композитора била је инспирација великим именима светске музике попут Чајковског, Штрауса...
Ко је овај великан српске музике?

Јосиф Маринковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-04-2017, 02:15 PM)Перун Пише:  
(18-04-2017, 11:09 PM)Бенито Пише:  Уметност једног српског композитора била је инспирација великим именима светске музике попут Чајковског, Штрауса...
Ко је овај великан српске музике?

Јосиф Маринковић?

Ма јок.
Мој Еро, радо иде Србин у војнике!
Одговори

Јосиф Руњанин.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Smile
Ајде даље.
Одговори

(19-04-2017, 03:56 PM)Бенито Пише:  Smile
Ајде даље.

Павле или Вуле дугују питања. Ајде једно док се не појави неко од њих.

Ужичанин о коме се мало зна а заслужио је много више. Био је радикал, обавештајац, четник. Ухваћен је и осуђен на смрт. Казна је замењена вековном робијом са које је побегао и наставио са радом. Погинуо је почетком 20-ог века.

Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-04-2017, 06:38 AM)Бенито Пише:  
(19-04-2017, 12:14 AM)Вукашин Петковић Пише:  Pred pocetak balkanskih ratova imali smo 250 "maksima", verovatno ih je toliko bilo ili nesto manje i 1914. godine.

(18-04-2017, 11:09 PM)Бенито Пише:  Уметност једног српског композитора била је инспирација великим именима светске музике попут Чајковског, Штрауса...
Ко је овај великан српске музике?
Kornelije Stankovic?

Није Станковић.
Милосаве, мислим да си претерао са бројем максима.
Наручено је за сваки пук по један, и толико је стигло. Можда је касније долазило још у попуну, али ова Вукашинова бројка је ближа истини.
Сад видим на нету да је поручено по 4 за пук и да смо их имали 250. Међутим гледао сам неки документарац коро, где кажу - 500. Могуће је да су овде убројани и ''шварцлозе'', заплењени од АУ. Дража је командовао митраљеском четом са овим аустроугарским митраљезима.
Одговори

(19-04-2017, 04:03 PM)Перун Пише:  Ужичанин о коме се мало зна а заслужио је много више. Био је радикал, обавештајац, четник. Ухваћен је и осуђен на смрт. Казна је замењена вековном робијом са које је побегао и наставио са радом. Погинуо је почетком 20-ог века.

Ко је овај великан?

Краков је писао о њему... Завршио је подофицирску школу у Русији. Био је учесник Тимочке буне.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Реци ко је.
Одговори

Аксентије Бацетовић - Бацета Рујанац. Ајмо Вуле или Павле следеће.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који српски владар се састао са папом у Ватикану, односи се на нововековну Србију?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним