Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Да, 3 пука. Али план повлачења преко Албаније уопште није постојао. Није планиран. Чекала су се савезничка појачања из Грчке и успостављање фронта негде на југу.
Одговори

Ајде, Милославе, неко питање, да не отварам ноћас нови триптих.
Одговори

Ево једног из војне историје:
Наведите команданте дивизија I позива у Првом балканском рату: Моравске, Дринске, Дунавске, Шумадијске и Тимочке?
Одговори

Дринска дивизија I позива - командант пуковник Никола Стевановић
Шумадијска дивизија I позива – командант пуковник Војислав Живановић
Моравска дивизија I позива - командант генерал Илија Гојковић
Дунавска дивизија I позива - пуковник Миливојe Анђелковић Кајафa
Тимочка дивизија I позива - генерал Владимир Кондић

Одговорио сам за ПСР. Ево измене.

Тимочка исто, Шумадијска - пук. Ђорђе Михаиловић, Дунав - пук. Милош Божановић, Дрина - Штурм, Морава - Гојковић

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Погодио си за Моравску и Тимочку.
Tako je, teraj dalje...
Одговори

Када сам одговорио видео сам да си питао за Балкански рат.

Тимочка исто, Шумадијска - пук. Ђорђе Михаиловић, Дунав - пук. Милош Божановић, Дрина - Штурм, Морава исто

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(25-04-2017, 10:26 PM)Бенито Пише:  Ајде, Милославе, неко питање, да не отварам ноћас нови триптих.
Важи.
Оно што смо причали за восак...
Шта је још боље од тога? У исту сврху, кад данима нема хране - а боље.
Одговори

Неки су јели кожу од опанака.
Одговори

Романија, Милослав је написао да је боље. Није ваљда кожа од опанка хранљивија од воска???????
Одговори

Свакако је хранљивије месо угинулих животиња али ако је потребно да се ,, превари желудац " може и кожа, гума... Било је и кувања папрати и борових иглица,... Све је боље него да будеш гладан и да мислиш о томе. Такође, дуван сам заборавио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Месо угинулих животиња хранљивије од воска????
Добро се запитао један човек када је рекао шта ли ће бити са овом омладином.
Одговори

Не желим никоме да има прилику да проверава шта је хранљивије.

Зависи како гледаш. Комад коњетине, пропржене на ватри, може да буде довољан за цео дан. Такође, може да буде опасан уколико је глад ,, измакла контроли ". У тим случајевима тешко се вари и знатно је боље решење восак.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не могу да верујем да сте толики месоједи.
Те ствари су неупоредиве. Дао би детету да грицка восак. А ово друго ни најцрњем непријатељу.
Ајде, Еро, неко питање.
Одговори

У питању је саћ.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 47 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним