Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ако неком још није јасно, био је архитекта.
Одговори

(29-04-2017, 05:27 PM)Бенито Пише:  Ако неком још није јасно, био је архитекта.

Божидар Петровић?

Позната је ЊЕГОВА реакција на тренутак када је влада Милана Недића, 13. августа 1941. на подстицај Немаца објавила Апел српском народу. За два дана Апел је потписало 411 угледних личности међу којима: Милан Кашанин, Владимир Велмар Јанковић, Танасије Динић.

Међутим, ЊЕГА је на вратима Коларца зауставио један колега са факултета (композитор и музичар) наговарајући ГА да потпише Апел. ОН је одвратио: „Лако је теби, ти у дупле свираш, али ја предајем етику, политички морал„. И није потписао. Нити ОН, нити Иво Андрић, Исидора Секулић, Станислав Винавер. Недуго затим је одведен у Бањички логор. Преживео је. Пуштен је септембра 1943. године, на факултет се вратио после ослобођења.

О ком "горостасу" је реч?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(29-04-2017, 01:18 AM)Бенито Пише:  Написао сам да је Рачић.
Није Рачић. Када је трећи пут одређивао наследника, почетком лета 1944. године. Дража је тражио да то буде пуковник Димитрије Путник. Да га влада унапреди у чин генерала, да га одмах пребаце авионом у земљу, и да буде Дражин помоћник, па и наследник.
Путник је одбио унапређење, а одушевљено је прихватио предлог и тражио да га одмах пребаце код Драже. Али Енглези су одбили да га пребаце.
Зна ли неко шта је Димитрије био војводи Путнику?
Одговори

(29-04-2017, 05:27 PM)Бенито Пише:  Ако неком још није јасно, био је архитекта.

Божа кифла

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(29-04-2017, 06:09 PM)Шумадинац Пише:  „Лако је теби, ти у дупле свираш, али ја предајем етику, политички морал„.

Милош Ђурић.
Одговори

(29-04-2017, 07:01 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(29-04-2017, 06:09 PM)Шумадинац Пише:  „Лако је теби, ти у дупле свираш, али ја предајем етику, политички морал„.

Милош Ђурић.

Тако је Лепеничару...Кез

Иначе је био "онтолошки" против титоизма.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Јунак америчког запада по коме су снимљени многи филмови, одигране многе представе и испричано на хиљаде прича боравио је на територији данашње Србије. Ко је он, кад је боравио и где ?
Одговори

(29-04-2017, 07:18 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Јунак америчког запада по коме су снимљени многи филмови, одигране многе представе и испричано на хиљаде прича боравио је на територији данашње Србије. Ко је он, кад је боравио и где ?

Мислиш на Душка Попова 007 ? Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(29-04-2017, 07:22 PM)Шумадинац Пише:  Мислиш на Душка Попова 007 ? Јок

Не,не ово је вестерн јунак.
Одговори

Буфало Бил?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-04-2017, 07:30 PM)Перун Пише:  Буфало Бил?

Да.

Али је било и у наставку питања кад и где. Smile

Зрењанин,1906.Smile

Терај даље.
Одговори

(29-04-2017, 05:27 PM)Бенито Пише:  Ако неком још није јасно, био је архитекта.

Божидар Петровић, Божа Кифла, је тачан одговор.
Шумадија и Смедерево су тачно одговорили.
Град или Перун нека поставе питање.
Одговори

(29-04-2017, 06:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  Зна ли неко шта је Димитрије био војводи Путнику?
Син
Одговори

Који четнички командант корпуса се најдуже одржао на слободи у Титовој Југи?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним