Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

То се поуздано не зна.
Одговори

(29-04-2017, 07:53 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(29-04-2017, 06:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  Зна ли неко шта је Димитрије био војводи Путнику?
Син
Знаш ли које годиште је био?

Иначе видим да се на Википедији и другде шири нетачан податак да је ''Милутинац'' био комуниста:

др Милутин Ивковић (1906—1943)[уреди]
Главни чланак: Милутин Ивковић
Др Милутин Ивковић - Милутинац (1906—1943) српски лекар и познати фудбалер београдских клубова Југославији и БАСК, репрезентативац, учесник 9. и 11. Олимпијских игара, стрељан 1942. на Бањици због сарадње са партизанима. Био је ожењен Елом Попс са којом је имао двоје деце.[18]
Одговори

(29-04-2017, 08:19 PM)Перун Пише:  Који четнички командант корпуса се најдуже одржао на слободи у Титовој Југи?
Мајор Александар Милошевић.
Одговори

Када је побегао у Грчку?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Отприлике у јесен 1946.
Одговори

У лето 1941. комунисти су, као ''народног непријатеља'', свирепо претукли једног од будућих истакнутих Дражиних сарадника. Нису га убили јер је около било много сељака, у том селу.
Ко је то био?
Одговори

(29-04-2017, 08:19 PM)Перун Пише:  Који четнички командант корпуса се најдуже одржао на слободи у Титовој Југи?
У ствари Милорад Видачић, он је погинуо 1947.
Аца Милошевић ако се рачуна ко им је умакао.
Одговори

(29-04-2017, 08:44 PM)Милослав Самарџић Пише:  Отприлике у јесен 1946.

Зато и питам до када је. Није он последњи ком. корпуса.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Погледај шта ам написао изнад.
Одговори

Један је заробљен па је умакао и одржао се 5 год. Сад ће Поручник то да одговори.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да, Милош Марковић!
1950. године убијен.
Одговори

(29-04-2017, 09:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да, Милош Марковић!
1950. године убијен.

Да. Нисам ни ја био сигуран. Претпостављао сам да је он па рек'о да питам овде.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Двојицу команданата корпуса сам намерно поменуо у овом квизу, јер су се најдуже одржали на слободи, под сталним потерама. А пошто је смисао квиза да нешто научимо, њих двојицу не би требало Срби да забораве. То су Милош Марковић и Цвијетин Тодић. Додали сте и Милорада Видачића.
Али, требало би Милослав да се сети команданата ових мањих корпуса и њихових судбина.
Одговори

(29-04-2017, 09:11 PM)Бенито Пише:  Двојицу команданата корпуса сам намерно поменуо у овом квизу, јер су се најдуже одржали на слободи, под сталним потерама. А пошто је смисао квиза да нешто научимо, њих двојицу не би требало Срби да забораве. То су Милош Марковић и Цвијетин Тодић. Додали сте и Милорада Видачића.
Али, требало би Милослав да се сети команданата ових мањих корпуса и њихових судбина.

Поручниче, колико омладине из Пожеге и околине је чуло за Милоша Марковића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 59 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним