Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Био је командант корпуса, и то једног од најбољих. Сви знате за тог официра.
Одговори

Ово је претешко, а можда и нетачно.
Потпоручник Војислав Туфегџић учествовао је на Олимпијади 1936. у Берлину у коњичкој екипи, он је био одличан јахач на терену са препонама.
Тако су писале једне шабачке новине.
Али ја мало узех да проверавам и нађох овде, на дну стране, да нисмо имали екипу за коњички спорт на тој олимпијади:
http://www.kgsport.info/1920-1936/
Изгледа да је био запажен на неком такмичењу у иностранству, јер су Немци 1941. дошли код његових родитеља и одвели - мала европска крађа - чувену кобилу коју је он јахао. Ово је проверено, потврдио је његов син.
Одговори

Након неколико тешких питања, идемо нешто лаганије, да би наставили квиз.
Уједно, почетак новог трилинга.
Српска православна црква у својим недрима чува неколицину великих хришћанских светиња. Једна од њих спада међу само неколико одабраних.
Која је највећа хришћанска светиња коју чува СПЦ?
Одговори

Рука светог Јована Крститеља?
Одговори

Тако је, налази се у ризници цетињског манастира, трон митрополита црногорско приморског.
Одговори

И то једва враћена о неке Удбе...
А каква је била жеља Руса који су је донели у Србију, где да се смести?
Одговори

(02-07-2017, 09:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  А каква је била жеља Руса који су је донели у Србију, где да се смести?

У склопу двора негде ?
Одговори

Да, у дворској цркви. А пренета је у ЦГ у Априлском рату 1941.
Одговори

Коме је остало да постави питања??? Вукашин и Смедерево имају беше по једно, два или неко други ?
Одговори

Ајде ти.
Одговори

Ево ја нисам одавно.

Који командант је био ађутант код Дроње када је формирана Команда Србије?

Мала помоћ, након тога био је командант бригаде и корпуса.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да није Кондор?
Одговори

(03-07-2017, 08:46 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да није Кондор?

Да. То сам прочитао у Ратном дневнику Војина Андрића и у још једној књизи о Кремнима.

У тој књизи су пописани сви учесници рата који су били у партизанима као и временски период када и колико дуго су били мобилисани.

Шта мислите колико Креманаца се пријавило у партизане 41.?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Знао сам то тачно, негде 5-6 пробисвета, а 1.000 и нешто у четнике.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Gapon, 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним