Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Nista,vidim niko nije znao odgovor na moje pitanje.

Odgovor na pitanje kog datuma smo ponovl izgubili "Vojvodu Putnika" opet i sta je bio taj "Vojvoda Putnik" glasi.

-Dana 8. marta 1943. u blizini Grenlanda jedna nemacka podmornica torpedirala je i potopila teretni brod "Vojvoda Putnik" i poginulo je svih 44 clanova posade.

Teretni brod "Vojvoda Putnik" je jedan od nasih najstarijih teretnih brodova koji nisu zarobljeni.


Ovo je iace jos jedan dan zbog koga 8. mart koji su nam poturili amerikanci ne treba da slavimo jer smo tada izgubili ponovo Vojvodu Putnika.Inace taj 8. mart mi treba da zamenimo Pravoslavnim praznikom majke koji se danas retko postuje i odrzava kod mladjih generacija koje i treba da ga odrzavaju.
Meni su neki profesori veronauke rekli da treba da se vratimo praznicima koje smo slavili vekovima a ne da prisvajamo ove neke americke,mislim da ce ovo isto reci i svestenici.

Da neko ne misli da ja ne postujem zene ali mi Srbi ne treba da uvodimo zapadjacke novostvorene praznike.Sutra ce uvesti dan homoseksualaca ili dan pedofila gde mi treba kao da postujemo sve ljude ma kakvi bili.
Pravoslavlje Pravoslavcima, a amerika dusmanima !

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Којем поглавару српске цркве никада није пронађена глава?
Одговори

(01-09-2017, 08:27 PM)Бенито Пише:  Нови трилинг, овог пута о нашој цркви.
Само питања која нису била.
Једног српског патријарха убили су Турци по наредби султана.
Како се звао Патријарх српски? Како се звао султан османлијски? Због чега је убијен?

И ово је остало.
ПС Андрејевићу, браво за твоје питање о " Војводи Путнику".
Ајде сад се потруди и одговори на моје или Романијино питање.
Одговори

(02-09-2017, 08:10 AM)Бенито Пише:  
(01-09-2017, 08:27 PM)Бенито Пише:  Нови трилинг, овог пута о нашој цркви.
Само питања која нису била.
Једног српског патријарха убили су Турци по наредби султана.
Како се звао Патријарх српски? Како се звао султан османлијски? Због чега је убијен?

И ово је остало.
ПС Андрејевићу, браво за твоје питање о " Војводи Путнику".
Ајде сад се потруди и одговори на моје или Романијино питање.
Pokusacu na Vase pitanje da odgovorim.

Znam da je ubijen tj obesen Sveti Patrijarh Gavrilo Rajic-Raskovic 1659. godine.
Sultan u to vreme je bio Mehmed IV.
Patrijarh je obesen zato sto je cesto odlacio u Moskvu kod Ruskog Cara pa su ga osmanlije isklevetale kod sultana da huska Ruskog Cara da napadne Osmansko carstvo.
Danas je njegov praznik 26. decembar inace.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(02-09-2017, 03:29 AM)Романија Пише:  Којем поглавару српске цркве никада није пронађена глава?

Лукијан Богдановић.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Тако је, патријарх Лукијан Богдановић је нестао у Бадгаштајну септембра 1913. а пронађен је после мјесец дана у ријеци унакажен и без главе.
Одговори

Ко је први Србин, тј.како се звао, набијен на колац од стране Турака?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(02-09-2017, 04:21 PM)смедерево Пише:  Ко је први Србин, тј.како се звао, набијен на колац од стране Турака?

Da nije Nikola Skobaljić ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(02-09-2017, 04:26 PM)Andrejevic Пише:  
(02-09-2017, 04:21 PM)смедерево Пише:  Ко је први Србин, тј.како се звао, набијен на колац од стране Турака?

Da nije Nikola Skobaljić ?

Јесте, он је.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Hajde dok Benito ne potvrdi ili dok ne demantuje onaj moj odgovor na njegovo pitanje.

Pitanje:
Koliko je nasih teretnih brodova potopljeno u Indijskom Okeanu od strane podmornica Japanske Carske Mornarice ?

Da,dobro ste procitali,nasi brodovi nisu tokom DSR plovili samo po Atlantiku i Sredozemlju,vec i po Pacifiku.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Де то ископа. Smile

Не знам, а ево да додам још једно питање:
- Који од наших савезника је тражио да Црна Гора не учествује у Првом балканском рату и зашто?
Одговори

(02-09-2017, 10:05 AM)Andrejevic Пише:  
(02-09-2017, 08:10 AM)Бенито Пише:  
(01-09-2017, 08:27 PM)Бенито Пише:  Нови трилинг, овог пута о нашој цркви.
Само питања која нису била.
Једног српског патријарха убили су Турци по наредби султана.
Како се звао Патријарх српски? Како се звао султан османлијски? Због чега је убијен?

И ово је остало.
ПС Андрејевићу, браво за твоје питање о " Војводи Путнику".
Ајде сад се потруди и одговори на моје или Романијино питање.
Pokusacu na Vase pitanje da odgovorim.

Znam da je ubijen tj obesen Sveti Patrijarh Gavrilo Rajic-Raskovic 1659. godine.
Sultan u to vreme je bio Mehmed IV.
Patrijarh je obesen zato sto je cesto odlacio u Moskvu kod Ruskog Cara pa su ga osmanlije isklevetale kod sultana da huska Ruskog Cara da napadne Osmansko carstvo.
Danas je njegov praznik 26. decembar inace.
Браво, Андрејевићу.
То , отприлике, јесте био узрок за подозрење према Патријарху. Опањкали су га да преобраћује Јевреје у православце, па да чак то чини и са потурченим хришћанима, што је било законом најстрожије забрањено. Због тога је од Патријарха Гаврила тражено да пређе у ислам или ће бити убијен. Одговор за оно време не треба ни претпоставити.
Смисао питања је у томе што су се на " брвну" сусрели један од " најправославнијих" или, много правилније речено, " најправовернијих" српских Патријараха у нашој историји и један од " најисламизаринијих" османских султана. Због своје дубоке исламске религиозности , Мехмед 4 је називан Гази. То је, иначе, и симбол сукоба ове две вере. У историји односа Срба и муслимана не постоји, ни приближно, супротан пример. А није да није било прилике.
Идемо даље.
Одговори

(02-09-2017, 06:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Де то ископа. Smile

Не знам, а ево да додам још једно питање:
- Који од наших савезника је тражио да Црна Гора не учествује у Првом балканском рату и зашто?

Одговорите на сва неодговорена питања.

Идемо даље, убацићу два питањца. Прво не би требало да је тешко. Smile

1. Накод једног од преговора представника четника и партизана дошло је до обостране размене оружја између једног четничког официра и једног партијца са комунистичке стране. Ко су они?

2. Који командант бригаде је убијен из сопственог пиштоља након што је покушао да побегне са суђења?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Одговор на моје питање.

У водама Индијског океана и у водама Пацифика од 1941-1945 је потопљено 3 теретна брода Краљевине Југославије.

-6. јун 1942. потопљен је теретни брод "Сусак" у Индијском океану од стране једне јапанске подморнице
-13. јуна 1942. потопљен је теретни брод "Супетар" у Индијском океану од стране једне јапанске помдорнице
-11. априла 1943. потопљен је теретни брод "Рецина" у Пацифику источно од Аустралије од стране једне јапанске подморнице

То би било то,ако нађем још нешто исправићу се.

ПС.
Можда су се бродови другачије називали нпр. "Шушак" али то не бих знао јер је писало на енглеском па нисам имао адекватан превод за тачна имена бродова.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 29 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним