Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(03-12-2017, 08:26 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милош Поповић?

Браво! Веома мало се зна о њему. Кога занима на вики има нешто најосновније.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-12-2017, 08:26 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милош Поповић?

Јесте он гарант. Добро си га се сетио.

Ја кренуо да одговорим Љуба Јовановић,исто из ужичког краја и исто издавач новина. Једино што је погинуо у балканским ратовима па ме збуњивало ово око позадине.
Одговори

(03-12-2017, 08:31 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(03-12-2017, 08:26 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милош Поповић?

Јесте он гарант. Добро си га се сетио.

Ја кренуо да одговорим Љуба Јовановић,исто из ужичког краја и исто издавач новина. Једино што је погинуо у балканским ратовима па ме збуњивало ово око позадине.

Он је преживео и ДСР и након рата био председник Црвеног крста.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Вукашине дај питање. Smile
Одговори

Кажу да су се тада у Србији многи радовали, а једини који је плакао када је краљ Милан абдицирао, био је?
Одговори

Политичар?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Између осталог био је и то.
Одговори

Ђорђе Генчић.
Одговори

Прво сам помислио на Цинцар-Марковића.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није ниједан од њих...

Ако сте читали успомене војводе Мишића, онда је лако, тамо се крије одговор.
Одговори

Ајде Вуле, видиш да сви ћуте.Smile
Одговори

Чедомиљ Мијатовић. Ајде даље...
Одговори

Већ си постављао ово питање. Збунило ме што си написао да је био " политичар, између осталог".
Одговори

После владике Јосифа и Павла Јулинца, следи треће питање из триптиха о Србима 18 века:
По обиму ова побуна против дахија није ни приближна Кочиној крајини, а камоли Карађорђевом рату. Дошла је у недоба, чак није била ни аутентично српска. Али је ипак однела једну важну српску главу. Последица те смрти је пресељење његове породице која је била једна од најважнијих у догађајима који ће довести до ослобођења Србије почетком 19 века.
Која важна и заборављена личност је изгубила главу у тој побуни?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним